TVN24 Biznes | Z kraju

Czy będą kolejne obostrzenia w związku z pandemią? Rzecznik rządu odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Premier: jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to ogłosimy je za dwa, trzy dni
Premier: jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to ogłosimy je za dwa, trzy dniTVN24
wideo 2/3
TVN24Premier: jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to ogłosimy je za dwa, trzy dni

Możliwe, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone, na przykład dotyczące limitów wejść do poszczególnych miejsc. Decyzja ma zapaść w czwartek - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Resort zdrowia potwierdził we wtorek 9291 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przekazano także informację o śmierci 107 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. W poniedziałek MZ poinformowało o 7482 nowych przypadkach oraz o śmierci 41 osób. Łącznie w Polsce koronawirusa potwierdzono u 192 539 osób. Tylko w ostatnim tygodniu zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u 57 261 osób.

Piotr Mueller w Programie III Polskiego Radia zapowiedział we wtorek rano, że decyzje o potencjalnych obostrzeniach zapadną w czwartek. - W tej chwili analizujemy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. Decyzje będziemy uzależniać od rozwoju sytuacji, w szczególności jeśli chodzi o zajętą liczbę łóżek i respiratorów - mówił.

Możliwe rozszerzenie obostrzeń

Jak dodał, można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone.

Pytany, które z obostrzeń mogą być rozszerzone, wskazał, że mogą to być m.in. "kwestie limitów wejść do poszczególnych miejsc, czy ograniczenie funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki". Jak jednak zastrzegł, "ten drugi wariant jest raczej odkładany na następne etapy, jeżeli będzie to konieczne".

Dopytany, czy brane jest pod uwagę wprowadzenie zdalnego nauczania w szkołach podstawowych, odparł, że taki wariant brany był pod uwagę.

- Musimy najpierw ocenić, jak wygląda kwestia obniżenia mobilności obywateli po wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach ponad podstawowych, jakie ma to przełożenie na mobilność w kraju (...) jak te dane spłyną, będziemy decydować o ewentualnych innych obszarach funkcjonowania szkół - mówił.

Zapytany z kolei o ewentualne zamknięcie cmentarzy w święto przypadające 1 listopada, odparł że taki pomysł nie spotyka się z dużą aprobatą na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Raczej będziemy apelować, aby w najbliższym czasie rozłożyć te wizyty na cmentarzach - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości