TVN24 Biznes | Z kraju

"Polskie Davos" nie odbędzie się w Krynicy. Jest nowa lokalizacja

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 rokuTVN24
wideo 2/6
TVN24Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku

Zamiast w Krynicy-Zdroju tegoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Decyzja o zmianie lokalizacji została podjęta ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Nie zmienia się termin imprezy - odbędzie się w dniach 8-10 września.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak przypomniał w specjalnym oświadczeniu przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w sześciu województwach.

Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na którego terenie znajduje się Krynica-Zdrój. - Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby - podkreślili organizatorzy Forum.

"Obrady planujemy w tradycyjnej formule"

Jak zaznaczyli, "dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie, jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie".

W efekcie nie da się zagwarantować, że spotkanie w Krynicy będzie możliwe, stąd decyzja o przeniesieniu Forum do Karpacza, do Hotelu Gołębiewski.

"Nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu" - napisał Berdychowski.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań biznesowych.

Podczas odbywającej się co roku imprezy eksperci dyskutują o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego oraz współczesnych wyzwaniach dla ekonomii. W wydarzeniu biorą udział czołowi przedstawiciele polityki i biznesu.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości