TVN24 Biznes | Z kraju

Fałszywa strona banku. "Nie podawajcie żadnych danych"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"KWP Poznań
wideo 2/5
KWP Poznań Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"

mBank ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod stronę banku. Ponadto apeluje w mediach społecznościowych, by nie podawać na stronie żadnych danych, a najlepiej w ogóle na nią nie wchodzić. To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawia się w ostatnim czasie.

"Uważajcie. Strona internetowa mbank .pw jest fałszywa. Nie wchodźcie na nią, ani na inne podejrzane strony www i profile społecznościowe. Nie podawajcie też im żadnych danych. Bądźcie ostrożni – nie dajcie się oszukać" - czytamy w mediach społecznościowych banku.

Kolejne ostrzeżenie

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną aktywność oszustów. W połowie czerwca Ministerstwo Finansów informowało, że do resortu trafiają zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu "nieautoryzowanej transakcji bankowej".

Wcześniej przed osobami podającymi się za pracowników instytucji finansowych, a także przed wysyłającymi fałszywe wiadomości z informacją o wyłączeniu dostępu do konta i karty ostrzegały mBank oraz Bank Millennium.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości