Świąteczny prezent last minute? Blajer wyjaśnił

Aktualizacja:
Świąteczny prezent last minute? Blajer wyjaśnił
TVN24 BiSŚwiąteczny prezent last minute? Blajer wyjaśnił

Święta coraz bliżej, a czasu na wybór właściwego prezentu coraz mniej. Czym kierować się podczas zakupów, aby w spokoju cieszyć się smakiem wigilijnych potraw doradził Paweł Blajer w „Biznesie dla ludzi” w TVN24 Biznes i Świat.

Sprawianie bliskim prezentów to powód do radości. Jest tak jednak tylko wtedy, gdy ten jest trafiony. O to może być trudno, bo czasu do świąt pozostaje coraz mniej.

Psycholożka Małgorzata Reiter radzi, żeby kupując prezenty w ostatniej chwili wybierać drobiazgi w dużej ilości. - Wówczas osoba, którą obdarowujemy coś sobie z tego wybierze - mówi Reiter.

Co wybrać?

Ekspertka uważa, że święta to nie czas przejmowania się tym, że dużo wydaliśmy, więc nie powinniśmy rezygnować z dużych zakupów. - Warto ustalić kwotę, którą chcemy wydać i spróbujemy za nią kupić prezenty dla bliskich. Jeśli nie mamy pomysłu, jaki kupić prezent, to niech to będą drobiazgi, w tym nawet rzeczy codziennego użytku lub artykuły spożywcze, które dana osoba lubi - uważa Reiter. Psycholożka uważa, że warto jako prezent wybrać rzeczy uniwersalne, czyli takie, z których korzystają wszyscy. - Mogą to być np. ozdoby świąteczne, które w domu zawsze się przydadzą.

A może pieniądze?

Czy dobrym rozwiązaniem jest podarowanie gotówki? - To zależy od życzenia danej osoby, bo jeśli chce ona, aby np. rodzice dołożyli się do kupna przedmiotu, o którym marzy, to takie rozwiązanie będzie dobre - twierdzi Reiter. Małgorzata Reiter radzi, aby nie mówić obdarowywanym osobom, że nie mieliśmy czasu, aby kupić im prezent. - W tych świętach właśnie o czas chodzi, więc lepiej nie mówić, że kupiliśmy prezent w ostatniej chwili - dodaje. Program "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.

Autor: msz/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Shutterstock

Pozostałe wiadomości