Nie będzie wielkiego przejęcia w polskiej branży fitness

Z kraju

Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłownitvn24bis
wideo 2/4

Spółka Benefit Systems wycofała wniosek o przejęcie kontroli nad Calypso Fitness - poinformował w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przypomnijmy, że wcześniej UOKiK zgłosił zastrzeżenia do transakcji, ponieważ mogłaby ona ograniczyć konkurencję.

Ograniczenie konkurencji

"Analiza urzędu wykazała, że koncentracja mogłaby doprowadzić do ograniczenia konkurencji na rynku pakietów usług sportowo-rekreacyjnych oferowanych pracodawcom. Ponadto Benefit Systems po połączeniu posiadałby najwięcej klubów sieciowych fitness w Polsce. Uzyskałby tym samym możliwość wpływania na zachowania klientów klubów" - czytamy w komunikacie UOKiK-u. Dlatego urząd, pod koniec listopada ubiegłego roku, przedstawił zastrzeżenia do koncentracji. Następnie 2 stycznia Benefit Systems wycofał wniosek o zgodę na przejęcie Calypso Fitness. Oznacza to, że postępowanie w tej sprawie zostało umorzone. Przypominano, że obowiązek uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację powstaje, jeżeli w transakcji biorą udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

O firmach

Benefit Systems jest dostawcą pozapłacowych świadczeń pracowniczych, między innymi kart sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów wartościowych od kwietnia 2011 roku.

Calypso Fitness jest jednym z liderów rynku fitness w Polsce. Jak czytamy na stronie, sieć liczy aktualnie ponad 40 klubów w 18 miastach.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock