Ta rodzina pobije rekord 500 plus. Zobacz, ile dostanie

Z kraju

ShutterstockW czwartek padnie rekord Polski w wysokości świadczenia 500 plus

W czwartek padnie rekord Polski w wysokości świadczenia 500 plus dla jednej rodziny. Rodzina-rekordzista z Jawora (woj. dolnośląskie) otrzyma jednorazowo kwotę 5500 złotych.

Jak informuje tamtejszy urząd miasta, w czwartek 21 kwietnia br. ruszają w Jaworze (woj. dolnośląskie) wypłaty świadczeń wychowawczych w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. Pierwsze gotówkowe wypłaty rozpoczną się w kasie Biura Obsługi Klienta punktualnie o godz. 10.00.

Rekord Polski

W czwartek padnie też rekord Polski w wysokości świadczenia dla jednej rodziny.

Rodzina-rekordzista otrzyma jednorazowo kwotę 5500 zł. Zgodnie z deklaracją pieniądze zostaną wypłacone gotówką w miejskiej kasie. Oznacza to, że świadczeniem wychowawczym objęto 11 dzieci. Tym samym Jawor został rekordzistą w wypłacie świadczenia jednej rodzinie, pokonując Katowice, w których wypłacono ostatnio 4 tys. zł.

W sumie w Jaworze wnioski o wpłatę świadczenia wychowawczego złożyło już ponad 800 osób. Szacuje się, że złoży je jeszcze ok. 500 jaworzan.

O programie

1 kwietnia ruszył program Rodzina 500 plus, w ramach którego wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Wnioski można składać m.in. w urzędach i przez internet.

Jak wypełnić wniosek?

Ruszył program Rodzina 500 plus. Jak wypełnić wniosek? tvn24

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: