40 mln złotych i co dalej? Dom, samochód, podróż

Z kraju

shutterstock.comCo można kupić za 40 mln zł?

10, 20, 30, a może 40 milionów złotych. Każdy zapewne kiedyś zastanawiał się, co zrobiłby z taką sumą pieniędzy. Dom, samochód, podróż dookoła świata, mnóstwo gadżetów - wygrana liczona w milionach wystarczy, by spełnić każdą zachciankę. Ale pewnie każdy ma jakąś swoją listę priorytetów w tej sprawie. Dziś w Lotto do wygrania właśnie taka kwota.

Niektórzy mówią, że dobry samochód jest wart każdych pieniędzy. Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy średniej klasy popularny kompakt wart ok. 60 tys. zł, mógłby ich kupić - za 40 mln zł - grubo ponad 600.

Podróże i mieszkania

Chcąc w jednym z dużych polskich miast kupić 3-pokojowe mieszkanie, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Za 40 mln zł takich mieszkań możemy mieć sto. Chyba że ktoś woli mieszkać np. w pałacyku z XVIII wieku. Podróżowanie - niektórzy uważają, że to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata - pieniędzy na pewno nam wystarczy.

Ale może warto też trochę pieniędzy zainwestować? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część odłożyć w takim miejscu, by pracowały dla nas.

Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna (szczególnie przy tak niskich stopach procentowych) pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Ato oznacza, że kwotę trzeba by ulokować w ponad stu kontach.

Dla bardziej odważnych czeka giełdowa gra, inwestycja w drogie i rzadkie przedmioty, może w sztukę. Wyobraźnia nie zna tutaj granic. Na swojej stronie Lotto prezentuje zestawienie najwyższych wygranych w historii. Oto 15 z nich. Wygrana to jednak nie wszystko. Trzeba pamiętać o zapłaceniu podatku. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

15 najwyższych wygranych Lotto i Lotto Pluslotto.pl

Autor: mn\kwoj / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com