Rywalizacja LOT-u i Ryanaira na trasie krajowej. Rejs potrwa około godziny

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Terminal lotniska w Radomiu gotowy
Terminal lotniska w Radomiu gotowyMIRBUD S.A.
wideo 2/2
MIRBUD S.A.Terminal lotniska w Radomiu gotowy

Polskie Linie Lotnicze LOT będą oferowały połączenia między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Krakowem również w sezonie letnim. Od najbliższej niedzieli rejsy na tej trasie uruchomi także Ryanair. Na lotnisku Olsztyn-Mazury w sezonie letnim będzie obecny również Wizz Air.

Lotnisko Olsztyn-Mazury poinformowało, że od 26 marca br. zmienia się rozkład lotów z zimowego na letni. "Tegoroczna letnia siatka połączeń obejmuje 5 kierunków realizowanych przez 3 linie lotnicze" - czytamy.

Rywalizacja PLL LOT i Ryanaira na trasie krajowej

W tym gronie są Polskie Linie Lotnicze LOT. Jak podkreślono, całoroczne połączenie łączące Warmię i Mazury z Małopolską będzie dostępne również w sezonie letnim. Od 27 marca loty na tej trasie będą realizowane w poniedziałki i piątki. "60-minutowe loty na tej trasie realizowane są samolotami Embraer 175, na pokładzie których może podróżować 82 pasażerów" - wskazano w komunikacie.

Do rywalizacji o pasażerów na tej trasie dołączy również Ryanair, który zainauguruje połączenia między portem Olsztyn-Mazury a Krakowem od niedzieli, 26 marca. Loty będą realizowane trzy razy tygodniowo - we wtorki, czwartki i niedziele.

W praktyce oznacza to, że w sezonie letnim na trasie Olsztyn-Mazury - Kraków będzie można polecieć - w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele.

Irlandzki przewoźnik będzie miał też w swojej ofercie inną trasę krajową z portu zlokalizowanego w województwie warmińsko-mazurskim - do Wrocławia. Rejsy z/do stolicy Dolnego Śląska będą realizowane w piątki i niedziele. W sezonie letnim będzie też dostępne połączenie Olsztyn-Mazury - Londyn Stansted.

Ponadto na lotnisku Olsztyn-Mazury będzie obecny węgierski Wizz Air. "Wizz Air będzie realizował swoje całoroczne połączenia – z/do Dortmundu i Londynu Luton we wtorki i soboty" - czytamy.

"Alternatywa do wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem"

Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury ocenił, że "wiosenno-letnia siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury daje możliwość zaplanowania weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Polsce i za granicą".

"Jestem przekonany, że skorzystają z niej zarówno mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Podlasia, jak również turyści szukający alternatywy do wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa na północny-wschód Polski" - powiedział Wiktor Wójcik, cytowany w komunikacie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości