Najnowsza część przygód Lary Croft bije rekordy sprzedaży

Tech

Crystal DynamicsGra "Tomb Raider" z 2013 r. od czasu swojej premiery sprzedała się w ponad 8,5 mln egzemplarzy

Sprzedaż najnowszej gry o przygodach Lary Croft przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy. Tym samym "Tomb Raider”" z 2013 r. oficjalnie stał się najlepiej sprzedającą się odsłoną słynnej serii.

Gra "Tomb Raider" z 2013 r. od czasu swojej premiery sprzedała się w ponad 8,5 mln egzemplarzy – poinformował jej wydawca, japońska firma Square Enix. Tym samym została ona najlepiej sprzedającą się grą opowiadającą o przygodach fikcyjnej archeolog Lary Croft.

Na początku była porażka

Już wcześniej do "Tomb Raider" należał rekord serii, jeśli chodzi o najwyższą sprzedaż w ciągu pierwszego dnia i miesiąca po wydaniu. Mimo to tytuł był początkowo postrzegany przez wydawcę jako porażka finansowa: w ciągu pierwszych kilku tygodni sprzedano jedynie 3,4 mln z oczekiwanych 5-6 mln egzemplarzy gry.

"Tomb Raider" z 2013 r. jest tzw. rebootem popularnej serii: opowiada zupełnie nową historię początków działalności Lary Croft i prezentuje odświeżoną koncepcję postaci słynnej archeolog. Gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród krytyków. Jej kontynuacja, zatytułowana „Rise of the Tomb Raider”, ukaże się pod koniec tego roku w wersji na konsole Xbox 360 i Xbox One; wersje przeznaczone na konkurencyjne konsole oraz na PC mają pojawić się później.

Pierwsza gra z serii - również zatytułowana "Tomb Raider" - ukazała się w 1996 r. i odniosła duży sukces finansowy, powtórzony rok później przez jej kontynuację, "Tomb Raider II". Pierwszy reboot serii miał miejsce w 2006 r., z wydaniem gry "Tomb Raider: Legend". W 2001 i 2003 r. powstały dwie wysokobudżetowe adaptacje filmowe z Angeliną Jolie w roli głównej. Wszystkie odsłony komputerowych przygód Lary Croft sprzedały się łącznie w ponad 40 mln egzemplarzy.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Crystal Dynamics