Twoja komórka będzie używała tego systemu. Google zdradził nazwę

Tech

Android/twitterNowy system operacyjny będzie nosił nazwę Android Nougat

Nie Android N, a Android Nougat. Taką nazwę będzie nosił nowy system operacyjny Google. Gigant z Kalifornii swoją decyzję ogłosił na Twitterze.

To pierwszy raz kiedy koncern z Kalifornii postanowił zorganizować publiczną zabawę na wymyślenie nazwy do nowej wersji systemu operacyjnego. Spośród wszystkich nadesłanych propozycji wygrała nazwa Nougat. Choć nie brakowało innych słodkich pomysłów.

Swoją decyzję Android ogłosił na Twitterze. "Dziękujemy za wszystkie wasze pomysły" - napisano na profilu giganta technologicznego.

Android Nougat ma się ukazać jeszcze w tym roku. Według portalu The Verge może to nastąpić późnym latem.

O systemie

O nowym Androidzie po raz pierwszy usłyszeliśmy w marcu br. Zgodnie z zapowiedziami nowy system stawia sobie za cel trzy kwestie - wydajność, bezpieczeństwo i produktywność.

Wydajność ma zapewnić Vulkan API, które będzie odpowiedzialne za poprawę interfejsu grafiki. Dzięki niemu mobilne gry w trybie 3D mają wyglądać jeszcze lepiej, a także działać jeszcze płynniej. To jednak nie wszystko. Kolejną zaletą wprowadzenia Vulkan API ma być wydłużenie czasu pracy naszych urządzeń.

Poprawić ma się również płynność działania aplikacji. W nowym systemie pojawią się także 72 nowe, realistyczne emotikonki.

Już wcześniej poinformowano także, że Android N ma pozwalać na obsługę kilku aplikacji na raz na podzielonym ekranie. Dostępny będzie również tryb nocny, który pozwoli na zmianę barwy wyświetlacza w zależności od pory dnia.

Autor: mb/gry / Źródło: theverge.com, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Android/twitter