TVN24 Biznes | Rynki

Nowe rekordy na Wall Street. Facebook opublikował wyniki za trzeci kwartał

TVN24 Biznes | Rynki

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP

Wall Street zakończyło poniedziałkową sesję wzrostami. Indeksy Dow Jones i S&P 500 ustanowiły nowe historyczne rekordy. W centrum uwagi znajdują się wyniki spółek. Zysk Facebooka w trzecim kwartale 2021 roku okazał się wyższy od oczekiwań analityków. W górę poszły ceny ropy naftowej - WTI osiągnęła najwyższy poziom od 2014 roku.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,18 proc., do 35.741,15 pkt. To nowy rekord tego indeksu, poprzedni rekord Dow ustanowił w ostatni piątek.

DJI

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,47 proc., do 4.566,48 pkt.

SP500

Nasdaq Composite zyskał 0,90 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.226,71 pkt.

NASDAQ

- Transport, produkty luksusowe i technologie o dużej kapitalizacji prowadziły rynek do wzrostów w ciągu ostatnich dwóch tygodni, sygnalizując, że obawy o wzrost PKB związane z ograniczeniami łańcucha dostaw zaczynają zanikać - powiedziała Lindsey Bell, główny strateg inwestycyjny w Ally Invest.

- Przypływ generowany przez wyniki spółek dolewa oliwy do ognia hossy. Sezon wyników za trzeci kwartał ma mocny początek, pomimo obaw o wąskie gardła w dostawach i niedobory siły roboczej – powiedziała Anu Gaggar, globalny strateg inwestycyjny w Commonwealth Financial Network.

Wall Street - notowania 25.10.2021

Akcje Pinteresta spadały o 13,5 proc. po tym, jak PayPal poinformował, że w tej chwili nie dąży do przejęcia firmy zajmującej się mediami społecznościowymi. PayPal idzie w górę o 3,5 proc.

Tesla wzrosła o 12 proc. po tym, jak Hertz Glodal Holdings złożył zamówienie na 100 tys. samochodów elektrycznych. Morgan Stanley podniósł cenę docelową dla akcji spółki do 1200 dolarów z 900 dolarów. Kapitalizacja Tesli podczas poniedziałkowej sesji po raz pierwszy w historii przekroczyła wartość 1 biliona dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Akcje spółek energetycznych szły w górę, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate przekroczyły poziom 85 dolarów za baryłkę pierwszy raz od 2014 r. Akcje Exxon Mobil zwyżkowały o 1,5 proc., a Diamondback Energy o 3 proc.

- Rynek od kilku tygodni niepokoi się ryzykiem stagflacji. I za każdym razem, gdy ceny ropy rosną, rynek zaczyna się obawiać, że ryzyko stagflacji powraca. Myślę jednak, że wyniki spółek będą przyzwoite. Głównym problemem jest tutaj ograniczenie marż zysku, które dotyczy rynku akcji – powiedział Andrea Cicione, szef ds. strategii w TS Lombard.

Amazon, Apple, Microsoft i Alphabet opublikują wyniki

Niektóre z największych firm technologicznych w tym tygodniu ogłoszą swoje wyniki za trzeci kwartał, w tym Alphabet, Microsoft, Amazon i Apple. Jedna trzecia spółek z indeksu Dow ma również opublikować wyniki kwartalne w tym tygodniu, w tym Caterpillar, Coca-Cola, Boeing i McDonald's.

Według danych Refinitiv, ze 117 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały wyniki, 84 proc. firm w trzecim kwartale notuje zyski powyżej oczekiwań. Według Refinitiv zyski w trzecim kwartale wzrosną o 35 proc.

Wyniki Facebooka

W poniedziałek swoje wyniki opublikował Facebook. Zysk Facebooka na akcję wyniósł w trzecim kwartale 3,22 dolara wobec konsensusu, który zakładał, że zysk na akcję sięgnie 3,19 dolara.

Przychody spółki sięgnęły 29,01 mld dolarów, a rynek spodziewał się, że będą one na poziomie 29,57 mld dolarów.

Liczba dziennych użytkowników Facebooka wyniosła 1,93 mld. Tyle samo oczekiwali analitycy.

Liczba miesięcznych użytkowników Facebooka wyniosła 2,91 mld wobec zakładanych przez rynek 2,93 mld.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości