Najnowsze

TVN24 i "Fakty" TVN na czele. Znakomite wyniki za październik

Najnowsze

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
Wyniki oglądalności stacji informacyjnych w październiku 2021 roku
Wyniki oglądalności stacji informacyjnych w październiku 2021 rokuTVN24
wideo 2/6
TVN24Wyniki oglądalności stacji informacyjnych w październiku 2021 roku

TVN24 i "Fakty" TVN z doskonałymi wynikami oglądalności za październik. Jak pokazują badania Nielsen Television Audience Measurement, stacja informacyjna TVN24, należąca do TVN Grupa Discovery, w październiku osiągnęła 5,1 procent udziału w rynku oraz 3,0 procent w grupie komercyjnej 16-49. Najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju pozostają "Fakty" TVN, które w październiku przyciągały średnio 22,3 procent ogólnej widowni.

TVN24 i "Fakty" TVN pozostają liderami rynku w swoich grupach. W październiku telewizja TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając wynik 5,1 proc. widowni (kategoria powyżej 4. roku życia).

Na kolejnych miejscach znalazły się TVP Info (4,4 proc) i Polsat News (1,5 proc.). Należy jednak pamiętać, że TVP Info to naziemna telewizja z 99,5-procentowym zasięgiem, a TVN24 dociera do ok. 60 proc. gospodarstw domowych.

W najważniejszej dla reklamodawców kategorii wiekowej 16-49 lat TVN24 także utrzymuje pozycję lidera, osiągając w październiku 3,0 proc. rynku. Kolejne były TVP Info (1,8 proc.) oraz Polsat News (1,2 proc.).

Wyniki stacji - październik 2021Nielsen Television Audience Measurement

"Fakty" TVN najchętniej oglądanym programem informacyjnym

"Fakty" TVN w październiku 2021 utrzymały pozycję lidera wśród codziennych programów informacyjnych. Średni dzienny udział rynkowy "Faktów" wyniósł 22,3 proc. w kategorii ogólnej 4+. Wynik ten obejmuje zarówno TVN, TVN24 BiS, jak i oglądanie tego samego dnia z przesunięciem czasowym (VOSDAL). Na drugim miejscu znalazły się "Wiadomości" TVP (TVP1 i TVP Info) z wynikiem 20,3 proc. Zestawienie zamykają "Wydarzenia" Polsatu (Polsat, Polsat News, Wydarzenia24) z wynikiem 14,7 proc.

W grupie komercyjnej (16-49 lat) "Fakty" TVN we wrześniu średnio osiągały 22,2 proc. rynku, przy 11,1 proc. udziału "Wiadomości" TVP oraz 16,4 proc. "Wydarzeń" Polsatu.

Wyniki programów - październik 2021Nielsen Television Audience Measurement

Dane pochodzą od Nielsen Television Audience Measurement.

TVN liderem

TVN potwierdził pozycję lidera wśród kanałów, z udziałem na poziomie 10,5 proc. w grupie komercyjnej 16-49. Wbrew obowiązującym na rynku telewizyjnym trendom stacja jako jedyna z dużych kanałów telewizyjnych osiągnęła wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Nowe sezony kultowych produkcji TVN także notowały wysokie wyniki oglądalności – "Kuchenne rewolucje" (SHR: 19,3 proc.), "Top Model" (SHR: 15,4 proc.), "MasterChef" (SHR: 14,6 proc.), "Milionerzy" (SHR: 10,7 proc.), Niesłabnącą popularnością cieszą się także serial "Na Wspólnej" i program interwencyjny "Uwaga!". "Dzień Dobry TVN" z kolei był najchętniej wybieranym programem śniadaniowym (SHR: 10,7 proc.).

- Ta jesień jest wyjątkowo mocna programowo w całej naszej grupie. Warto pamiętać, że porównujemy październik do zeszłego roku, kiedy po chwilowym wakacyjnym rozluźnieniu wszyscy znów utknęliśmy w domach, często szukając relaksu właśnie przed ekranem telewizora. Tymczasem nie tylko TVN, nasz największy kanał, ale siedem innych stacji z naszego portfolio uzyskało lepsze wyniki niż rok wcześniej! To dla nas wielki sukces, który dobrze rokuje na wynik całego sezonu – mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Portale stacji informacyjnych - doskonały wynik tvn24.pl

W październiku 2021 roku doskonały wynik, jeśli chodzi o portale stacji informacyjnych, osiągnął także tvn24.pl, który był na czele zestawienia z wynikiem 8 756 262 realnych użytkowników.

Na drugim miejscu w zestawianiu znalazł się polsatnews.pl - 4 374 810 realnych użytkowników, a na najniższym stopniu podium znalazł się tvp.info - 3 837 618 realnych użytkowników. Dane pochodzą od Gemius PBI Mediapanel.

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości