Terminator ma nowego właściciela

Najnowsze

Aktualizacja:
materiały dystrybutoraKto inny zarobi na cyber-przyszłości

Fundusz hedgingowy Pacificor kupił prawa do realizacji filmu, produkcji telewizyjnych i całego biznesu powiązanego z „Terminatorem”. Wcześniej fundusz doprowadził do bankructwa dotychczasowego właściciela praw sagi - Halycon Co.

Jak podaje serwis deadline.com, Halcyon Co musiał sprzedać prawa do „Terminatora”, bo z powodu niewypłacalności jest w okresie ochrony przed roszczeniami wierzycieli.

O ich zakup rywalizowały Lionsgate, Sony i właśnie Pacificor. Ten ostatni w 2007 roku pożyczył Halycon Co 30 milionów dolarów na nabycie praw. Spowodował też ogłoszenie bankructwa spółki, domagając się ich zwrotu.

Teraz prawa do "Terminatora" kupił za 29,5 mln dol. Zgodnie z warunkami transakcji, które w czwartek musi jeszcze zatwierdzić sąd upadłościowy, Halcyon będzie dostawał 5 mln dol za każdy kolejny film z serii Terminator, a także pokaźną część przychodów z filmów Terminator 3 i 4.

Ostatni z filmów, "Terminator 4: Salvation" zarobił jak dotąd 380 mln dolarów. W tym filmie nie zagrał, w przeciwieństwie do trzech poprzednich części, obecny gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały dystrybutora