Pierwszy film w czasie pandemii zarobił ponad miliard dolarów

Autor:
ams
Źródło:
CNN
Zwiastun filmu "Spider-Man. Bez drogi do domu" z Tomem Hollandem w roli głównej
Zwiastun filmu "Spider-Man. Bez drogi do domu" z Tomem Hollandem w roli głównej
United International Pictures Polska
United International Pictures PolskaZwiastun filmu "Spider-Man. Bez drogi do domu" z Tomem Hollandem w roli głównej

"Spider-Man: Bez drogi do domu ” — najnowszy film z serii Marvel — przekroczył miliard dolarów w światowych kasach kinowych, podaje CNN powołując się na studio filmowe Sony. Film przekroczył miliard złotych zysku zaledwie 12 dni po premierze. Tylko "Avengers: Endgame” i "Avengers: Infinity War” z 2019 roku osiągnęły ten poziom w krótszym czasie, odpowiednio po 5 i 11 dniach. Film zarobił dotychczas na całym świecie 1,05 miliarda dolarów.

„No Way Home” osiągnął ten finansowy kamień milowy już po dwóch tygodniach spędzonych w multipleksach. Przebój superbohaterów przyniósł 467,3 miliona dolarów w kinach w Ameryce Północnej i 587,1 miliona dolarów więcej na rynkach międzynarodowych, podało studio.

Rekordowa widownia "Spider-Man: Bez drogi do domu ”

Film z łatwością podbił trzydniowy weekend świąteczny w Ameryce Północnej, zarabiając około 81 milionów dolarów w 4336 lokalizacjach w USA i Kanadzie.

Awans Petera Parkera na szczyt list przebojów kasowych nastąpił nawet wtedy, gdy omikronowy wariant koronawirusa szybko rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych, budząc nowe obawy dotyczące aktywności w pomieszczeniach.

Film przekroczył „nawet najbardziej ambitne oczekiwania i pośród przeciwności związanych z wariantem omikron” – powiedział Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w firmie Comscore, która śledzi dane kasowe.

Trzecia część serii filmów o Spidermanie

„No Way Home” to trzeci rozdział z cyklu filmów o Spider-Manie z Tomem Hollandem i Zendayą w rolach głównych. Najnowsza część zawiera drugoplanową turę Benedicta Cumberbatcha jako czarnoksiężnika Marvela Doctora Strange'a. Wcześniejsze dwie odsłony przygód człowieka pająka, wyreżyserowane przez Wattsa i z Hollandem w roli głównej, zarobiły łącznie ponad dwa miliardy dolarów.

Autor:ams

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: United International Pictures Polska

Pozostałe wiadomości