Najnowsze

Słowenia wprowadza ograniczenia dla polskich turystów. Trafiliśmy na "żółtą listę"

Najnowsze

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Kunz: Hiszpania zawsze była popularna
Kunz: Hiszpania zawsze była popularnaTVN24
wideo 2/5
TVN24Kunz: Hiszpania zawsze była popularna

Od piątku 21 sierpnia polskich obywateli, którzy chcą pozostać w Słowenii dłużej niż 12 godzin, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Nasz kraj ponownie trafił na tak zwaną żółtą listę.

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej od piątku Polska ponownie znalazła się na tzw. żółtej liście. Oznacza to, iż naszych obywateli, którzy chcieliby na terytorium Słowenii pozostać dłużej niż 12 godzin (poza ściśle określonymi wyjątkami), obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób w tranzycie, jeżeli ich pobyt na terytorium Słowenii nie przekracza 12 godzin.

Potrzebny test

Polacy posiadający potwierdzoną rezerwację (dokonaną przed 21 sierpnia), mogą przyjechać do Słowenii pod warunkiem przedłożenia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 36 godzin i został wykonany w kraju UE lub strefy Schengen.

Polska trafiła na "zieloną listę" bezpiecznych państw 17 lipca. Oznaczało to, że wjazd i tranzyt obywateli RP przez Słowenię odbywał się bez jakichkolwiek ograniczeń.

Do bezpiecznych krajów tzw. zielonej listy należą aktualnie: Austria, Cypr, Estonia, Finlandia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Liechtenstein, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Rwanda, San Marino, Słowacja, Urugwaj, Watykan, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Węgry i Włochy. 

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości