Brytyjska sieć kin przejmie akcje Multikina. "To strategiczny krok"

Najnowsze

tvn24Multikino jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce

Brytyjska sieć kin Vue Entertainment nabędzie 100 proc. akcji, jakimi dysponuje Multikino S.A., wiodący operator kinowy w Polsce. Informację ogłosiły Vue Entertainment, Grupa ITI i AREA Property Partners.

Transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - napisano w komunikacie.

Światowy standard na najwyższym poziomie

- Od momentu otwarcia pierwszego multipleksu w roku 1998 Multikino promowało najwyższe standardy na rynku kinowym oraz w zakresie zarządzania, budując pozycję najbardziej innowacyjnej sieci kinowej w Polsce - powiedział Wojciech Kostrzewa, prezes i dyrektor grupy ITI.

- Jesteśmy dumni mogąc ogłosić włączenie Multikina do sieci kinowej Vue Entertainment, która będzie wspierać i rozwijać wysokie standardy Multikina - stwierdził także.

Dla Tima Richardsa, dyrektora generalnego Vue Entertainment, "przejęcie Multikina to strategiczny krok na drodze rozszerzania portfolio Vue i jego ekspansji na skalę międzynarodową".

- Multikino jest najbardziej rozpoznawalną i lubianą marką kinową w Polsce. Ze swoimi najnowocześniejszymi kinami wielosalowymi wyposażonymi w wyjątkowo komfortowe fotele oraz doświadczonym zespołem zarządzającym, stanowi doskonałe uzupełnienie naszego istniejącego portfolio biznesowego w Europie - powiedział.

I dodał: - Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli jeszcze w tym roku powitać Multikino jako nowego członka rodziny Vue i mamy nadzieję kontynuować budowę firmy na solidnych fundamentach położonych przez ITI.

Dwa giganty

Multikino otworzyło pierwszy multipleks w Polsce w Poznaniu w 1998 roku i jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 miastach w Polsce oraz 2 multipleksami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich. Od roku 2011 cała sieć kin Multikina oferuje widzom cyfrową jakość projekcji.

Vue Entertainment to światowej klasy operator i deweloper najnowocześniejszych kin wielosalowych, posiada 116 kin z ponad 1,075 ekranami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie.

Autor: zś//kdj

Źródło zdjęcia głównego: tvn24