WOŚP 2023. Jak rozpoznać wolontariusza. Jak wygląda puszka i identyfikator

Autor:
tmw/rzw
Źródło:
tvn24.pl
#WOSPwTVN24. Stwórz z nami interaktywną Wielką Mapę Orkiestrowych Serc
#WOSPwTVN24. Stwórz z nami interaktywną Wielką Mapę Orkiestrowych SercTVN24
wideo 2/21
TVN24#WOSPwTVN24. Stwórz z nami interaktywną Wielką Mapę Orkiestrowych Serc

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przede wszystkim prawie 120 tysięcy wolontariuszy, którzy kwestują dla 1633 sztabów. Przypominamy, jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza WOŚP. Każdy z nich musi mieć wośpową puszkę o tegorocznym wzorze, identyfikator i naklejki z serduszkami Orkiestry. Co jeszcze warto wiedzieć?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra w 1633 sztabach, z czego 87 zarejestrowanych zostało za granicą. Z Orkiestrą współpracuje prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Przypominamy, jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza i prawdziwą wolontariuszkę.

Nieodłącznymi atrybutem każdego wolontariusza i każdej wolontariuszki są:

- puszka - jej wzór co roku jest inny, - czerwone serduszka - naklejki, - identyfikator, - drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu).

Szczególnie ważny jest identyfikator. To dzięki niemu możemy mieć pewność, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem WOŚP.

Jak rozpoznać wolontariuszkę i wolontariusza WOŚP?fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność plakietki, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR. A wszystko według wzoru, który pokazujemy na poniższym zdjęciu.

WOŚP 2023. Wzór identyfikatora WOŚP

WOŚP 2022. Jak wygląda puszka?

Puszki tekturowe, które noszą wolontariusze, utrzymane są w motywie graficznym danego roku. Każda powinna mieć hologram i numer sztabowy oraz być zamknięta.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

WOŚP 2023. "Letnia zadyma w środku zimy" w walce z sepsą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od trzydziestu lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, czyli Finałom, wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne. 

WOŚP, odkąd gra, zebrała ponad 1,75 miliarda złotych i przeznaczyła je na zakup ponad 70 tysięcy sztuk najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko, fundacja wymieniła bowiem także wszystkie łóżka na oddziałach geriatrycznych w Polsce. 

W tym roku WOŚP gra dla wszystkich, małych i dużych, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z sepsą, która jest niebezpieczna niezależnie od wieku.

Autor:tmw/rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

Pozostałe wiadomości