TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Jerzy Owsiak: Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
kz//now
Źródło:
tvn24.pl
Owsiak: Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi
Owsiak: Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi
wideo 2/22
owsiak

Jerzy Owsiak podsumował 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego zebrano ponad 136 milionów złotych. To rekord dotychczasowych Finałów. - Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi - powiedział szef WOŚP w TVN24. - Kto dzisiaj wygrał? My, Polacy - nie krył radości.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

TAK RELACJONOWALIŚMY 30. FINAŁ WOŚP W TVN24.PL

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Podczas 30. Finału pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

WOŚP podczas 30. Finału zebrał 136 282 325 zł. To nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Rok temu Finał zakończył się wynikiem 127 495 626 zł. W sumie w ubiegłym roku Polki i Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto Orkiestry łącznie prawie 211 milionów złotych.

Rekordowa zbiórka WOŚP. Podziękowania od Jurka Owsiaka
Rekordowa zbiórka WOŚP. Podziękowania od Jurka OwsiakaTVN24

Jerzy Owsiak podsumował 30. Finał WOŚP

Szef WOŚP Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24 przyznał, że niedzielny finał przejdzie do historii. - Ze względu na dwie niesamowite licytacje Złotej Karty Telefonicznej (sprzedano ją za 600 tysięcy złotych - red.) i Złotego Serduszka (777 777 złotych - red.). Niesamowity wynik na sam koniec. Liczymy te pieniądze do 30 czerwca. W zeszłym roku o tej porze było 127 milionów złotych. Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi - powiedział Owsiak.

Światełko do Nieba: Poznań, Kraków, Warszawa
Światełko do Nieba: Poznań, Kraków, WarszawaTVN24

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprosił jednocześnie za głośny pokaz sztucznych ogni podczas tradycyjnego Światełka do Nieba. - To nie miasto Warszawa, my to zrobiliśmy, ale 30 lat Orkiestry, takiej fiesty, która trwała dokładnie trzy minuty i 59 sekund. Najważniejsze jest to, że graliśmy na całym świecie. Znowu pokazaliśmy, że jesteśmy mega zorganizowani - dodał.

Owsiak podziękował także przedstawicielom mediów oraz telewizji TVN. - Jestem bardzo dumny, że kolejny finał w tych trudnych, covidowych czasach został zrobiony jeszcze lepiej niż rok temu. Technologicznie absolutny top. Daliśmy radę. Wielkie dzięki TVN24. Byliście wszędzie, łączyliście się z nami. Na tym dzisiaj polega dziennikarstwo. Trzeba być właśnie w tych momentach, żeby ludzi podbudowywać. Wiemy, że rzeczy złe zawsze się przebijają, ale łapmy to jak dobry mecz, jak zwycięski mecz. Kto dzisiaj wygrał? My, Polacy. Po raz 30. wygrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - podsumował.

Złote serduszko sprzedane! Fragment licytacji
Złote serduszko sprzedane! Fragment licytacji TVN24

WOŚP. 1,5 miliarda złotych na 67 tysięcy urządzeń

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rzeczniczka WOŚP: Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią otworzyć serducha
Rzeczniczka WOŚP: Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią otworzyć serduchaTVN24
wideo 2/20

"Przejrzyj na oczy" to hasło, pod którym organizowany jest 30. Finał WOŚP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autor:kz//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości