Ostra jazda po torze, przebieżka po schodach i podskoki pod sceną. Tu zawsze grają bez focha

TVN24

TVN24 ŁódźPo Piotrkowskiej przejdzie parada koni

Na koniu, zabytkowym aucie, pod sceną czy... na schodach. W Łodzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała głośno, pomysłowo i - jak zawsze - bez focha.

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Konie, zabytkowe auta i wielka szarża

Orkiestra od 10:28 (bo to przecież 28. finał) będzie grała w samym sercu miasta - na ulicy Piotrkowskiej. Finał będzie - jak podkreśla Jurek Owsiak - "bez focha", czyli na przekór internetowym trollom i hejterom.

Na pierwszy ogień idą licytacje, w których udział wezmą łódzcy samorządowcy. Będzie można wykupić m.in. zwiedzanie zabytkowego Pałacu Steinertów. Ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę będzie mógł nie tylko poznać jego bogatą historię, ale też zjeść kolację w zabytkowych wnętrzach i przenocować w jednym z hotelowych pokoi. Cena wywoławcza - 299 zł.

Na Piotrkowskiej będą też samochody offroadowe, pojazdy zabytkowe oraz wozy strażackie, które bardzo często przyciągają uwagę najmłodszych.

O godzinie 13 wyruszy Wielka Szarża, czyli - jak zapewniają organizatorzy - największa parada konna w Polsce. Weźmie w niej udział 70 jeźdźców. O godz. 13:00 wyruszą z pasażu Schillera, przejadą ulicą Piotrkowską do placu Wolności, a następnie wrócą do miejsca startu, gdzie łodzianie będą mogli porozmawiać z jeźdźcami oraz będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze wspaniałymi wierzchowcami.

Złote serce

Po raz kolejny wewnątrz łódzkiej Manufaktury będzie powstawało wielkie, złote serce. W zeszłym roku na jego usypanie użyto blisko cztery tony monet - głównie jednogroszówek. Ich łączna wartość przekroczyła 78 tysięcy złotych! Jak będzie w tym roku?

Początek imprezy o godzinie 10. Finał zaplanowany został na godzinę 20.

W górę i w dół, spróbujesz?

Na trzynaste piętro i z powrotem. A potem od nowa - właśnie w taki sposób Jarosław Piechota, łódzki sportowiec specjalizujący się w bieganiu po schodach spędzi aż dziesięć godzin podczas finału WOŚP. Ci, którzy będą chcieli pokibicować - i przy okazji wrzucić coś do puszki WOŚP - mogą to zrobić od 9 do 19. Ulica Sienkiewicza 85/87.

Do puszki będą musieli wrzucić coś ci, którzy chcą spróbować swoich sił w wyścigu po schodach z Piechotą.

- Dla śmiałków czekają nagrody-niespodzianki - zapowiada sportowiec, który już po raz trzeci aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tak rośnie łódzkie, "złote" serce dla WOŚP
TVN24 Łódź

Jazda z orkiestrą!

Na niezłą jazdę zapraszają wspierający Orkiestrę kierowcy rajdowi. Na miłośników motoryzacji będą czekać na Torze Łódź (Kiełmina 78 pod Strykowem). Za datek na Orkiestrę proponują przejazd na fotelu kierowcy.

Coś dla siebie znajdą zarówno fani wyścigów po asfalcie, jak i off roadu. Ale to nie koniec atrakcji - goście Toru Łódź będą mogli wejść do symulatora dachowania i skorzystać ze Skid Craftu - czyli urządzenia do destabilizacji toru jazdy. Dzięki niemu kierowca może w bezpiecznych warunkach nauczyć się, jak zapanować nad poślizgiem auta.

Impreza trwa od 10 do 15.

Duża prędkość i silne wrażenia czekają na miłośników motoryzacji
Tor Łódź

Graj i kibicuj

W samo południe wystartuje turniej sześcioosobowych drużyn piłkarskich. Areną zmagań będą zadaszone boiska przy ul. Siewnej 15.

Chętni do walki o zwycięstwo (i symboliczną nagrodę) muszą wpłacić wpisowe - 350 złotych (każda złotówka wesprze WOŚP). Ci, którzy wolą popatrzeć będą mogli wesprzeć Orkiestrę z trybun. Organizatorzy w zeszłym roku podczas takiej imprezy zebrali około pięciu tysięcy złotych. W tym roku chcą zebrać jeszcze więcej.

Finał finału

O godzinie 16. na rynku Manufaktury zacznie się koncert dla darczyńców - wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Reggaeside i Bruklin.

Pod sceną krążyć będą wolontariusze WOŚP. Pod sceną też odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba - tym razem bez fajerwerków. Zamiast nich w górę wystrzeli fontanna zimnych ogni.

W centrum miasta będzie kwestować prezydent Hanna Zdanowska
UMŁ

Po raz 28.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.

Hasło 28. Finału brzmi: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 1993 roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź