Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Szukali go od 22 lat. Wpadł, bo rozbił samochód i pochwalił się taksówkarzowi

  TVN Warszawa | Wesoła

  Autor:
  mp/b
  Źródło:
  PAP
  ShutterstockSzukali go od 22 lat, wpadł w Wesołej

  - Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który od 22 lat był poszukiwany do odbycia kary za rozboje - przekazała Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji. Funkcjonariusze trafili na jego trop po tym, jak rozbił samochód i pochwalił się tym taksówkarzowi.

  Jak poinformowała Węgrzyniak, mężczyzna został zatrzymany niedługo po tym, jak jadąc osobowym BMW ulicami Wesołej uderzył w drzewo i porzucił rozbite auto.

  - Otrzymaliśmy zgłoszenie na numer alarmowy o jadącym kierowcy, który może być nietrzeźwy - wskazała policjantka. Po przyjechaniu na miejsce załoga patrolowa zastała rozbite auto. - Samochód był otwarty, wewnątrz nie było nikogo, mundurowi znaleźli kserokopie dokumentów oraz prawie 30 tysięcy złotych - dodała Węgrzyniak.

  Pochwalił się taksówkarzowi

  Śledczy na początku postanowili sprawdzić mężczyznę, którego dane były zapisane w kserokopiach dokumentów. - Ten jednak nie miał pojęcia o co chodzi, nigdy nie miał prawa jazdy, ani samochodu, nie odpowiadał też osobie widniejącej na fotografii. Wszystko wskazywało na to, że ktoś wyrobił sobie dokumenty na jego dane - powiedziała Węgrzyniak.

  Jak dodała, w międzyczasie do funkcjonariuszy - wykonujących czynności na miejscu odnalezienia pojazdu - podjechał taksówkarz, który opowiedział policjantom, że przed chwilą wiózł człowieka, który pochwalił się mu, że to jego BMW i właśnie je rozbił.

  Poszukiwany za rozboje

  Policjanci pojechali pod wskazany przez taksówkarza adres. 47-latek przez długi czas w ogóle nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami, odmawiał też podania prawdziwych danych. - Dopiero analiza odcisków linii papilarnych przyniosła odpowiedź na pytanie, kim jest ten mężczyzna. Wtedy też okazało się, że 47-latek jest poszukiwany od 1997 roku i ma do odbycia karę pozbawienia wolności za rozboje - tłumaczyła Węgrzyniak.

  Mężczyzna został zatrzymany i trafił, zgodnie z dyspozycją listu gończego, do aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o taksówkarzu, który rozbił samochód i uciekł policji:

  Taksówkarza szukają policjanci z psem tropiącym
  Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

  Źródło: PAP

  mp/b