Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Stanął przed światłami i powiedział, że nie odjedzie. Szybka korekta oznakowania

Warszawa | Ulice

Autor:
ran/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPolicjant zwrócił uwagę na zasłonięty sygnalizator

Zatrzymał radiowóz i poprosił, by zdjąć znaki drogowe. Nie bez powodu. Zasłaniały sygnalizator, co stwarzało zagrożenie dla ruchu.

Ulica Wolska przy Płockiej, jezdnia w kierunku centrum. Funkcjonariusz policji zatrzymał radiowóz na prawym pasie. Sytuację obserwował w niedzielę nasz reporter. - Rozmawiałem z nim i okazało się, że jechał do pracy. Zauważył, że sygnalizacja świetlna jest zasłonięta znakiem. Uznał, że kierowcy mogą nie mieć w ogóle pojęcia, że tam są światła – relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, policjant zostawił auto na prawym pasie, na sygnałach i zgłosił sprawę służbom. - Powiedział, że będzie asekurował to miejsce do czasu, aż oznaczenie będzie poprawione - zastrzega Szmelter.

Interwencja policjanta przy Wolskiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

- To normalne działanie. Gdy policjanci widzą problem z oznakowaniem, to interweniują – zapewnia Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

I podkreśla, ze funkcjonariusz, który zatrzymał się na Wolskiej, był na służbie. Pracuje w wydziale ruchu drogowego. - Wykonywał swoje czynności. Znak przy budowie metra zasłaniał sygnalizator. Ktoś mógł przejechać na czerwonym świetle - tłumaczy zaznacza Retmaniak.

Tym razem obyło się bez wysyłania pism i uzgadniania projektu organizacji ruchu. Funkcjonariusz drogówki skontaktował się z zarządcą budowy II linii metra. - Poprosił o przesunięcie znaku, przyszedł pracownik i to zrobił – wyjaśnia Retmaniak.

Sygnalizacja został odsłonięta
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/r