Bulwar nad rzeką aut. Budują chodnik przy Trasie Łazienkowskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace przy bulwarze nad Trasą Łazienkowską

Nowy chodnik wzdłuż alei Armii Ludowej jest już prawie gotowy. Drogowcy pracują jeszcze nad wyniesionym przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym przez ulicę Polną. W okolicy pojawi się więcej zieleni i małej architektury.

Inwestycja to pomysł jednej z mieszkanek, która zgłosiła go do budżetu obywatelskiego. "Bulwar nad Trasą Łazienkowską", jak - nieco na wyrost - nazwano projekt, chętnie poparli inni mieszkańcy.

Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się postępami ostatniego etapu prac, który obejmuje remont fragmentu Polnej przy wlocie z alei Armii Ludowej. W poniedziałek ruszyła budowa wyniesionych na progu zwalniającym przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego. Drogowcy mają zamontować też płyty z wypustkami dla osób niewidomych i niedowidzących. "Przejście i przejazd wyposażone będą w azyl – utworzymy nową wyspę z kostki brukowej, która nie będzie jednak tak wysoka w stosunku do jezdni jak dotychczas" - zapowiadają.

W związku z pracami budowlanym do połowy października wyłączony z ruchu został fragment Polnej między Trasą Łazienkowską a ulicą Oleandrów. Jak informuje ZDM, objazdy prowadzą ulicami Waryńskiego i Boya-Żeleńskiego.

Więcej drzew i krzewów

"Powoli dobiega końca przebudowa chodnika między ulicami Polną a Marszałkowską. Nowe płyty granitowe ułożyliśmy już w obrębie kilku lokali i punktów usługowo-handlowych. Od strony Marszałkowskiej udrożniliśmy dojście do jednej z restauracji" - wyliczają drogowcy i podkreślają, że nowy chodnik zastąpił ten stary i wysłużony. Zmieni się również jego otoczenie – drogowcy zapowiadają nowe nasadzenia: 18 nowych drzew (klony, głogi i wiśnie), a także blisko dwa tysiące krzewów i innych roślin ozdobnych jak irgi, róże, porzeczki czy bluszcz. Mają pojawić się też dwie pergole z miejscami do siedzenia, nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

"Zakres prac obejmuje ponadto remont chodnika (wymiana na płyty betonowe) i nową zieleń w południowo-wschodnim narożniku ronda Jazdy Polskiej. Powstaje tam również krótki łącznik dla rowerzystów od istniejącej drogi dla rowerów na rondzie do wysokości Polnej" - podsumowuje ZDM.

Pamiątka po przedwojennych kamienicach

O inwestycji pisaliśmy na tvnwarszawa.pl po tym, jak w drugiej połowie sierpnia przy jednym z budynków robotnicy odkryli starą piwnicę.

"Była pamiątką po przedwojennych kamienicach – zamiast ją zlikwidować, z nieznanych przyczyn budowniczowie z okresu Polski Ludowej ułożyli asfalt bezpośrednio na jej stropie. Na szczęście nawierzchnia nie zapadła się" - zaznaczyli drogowcy i poinformowali, że zasypali piwnicę i wzmocnili ten teren, aby nie powstało tam zagłębienie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o przetargu na budowę nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej:

Warszawa wyburzy wiadukty na Trasie ŁazienkowskiejTVN24

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM