TVN Warszawa | Ulice

Nowe progi zwalniające na Myśliborskiej. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu w trzech lokalizacjach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe progi zwalniające na Myśliborskiej

Zmiany na Myśliborskiej. Drogowcy zamontowali na jezdni kolejne progi zwalniające. Spowalniacze z kostki brukowej pojawiły się w trzech miejscach. To odpowiedź na apele mieszkańców o ukrócenie szybkiej jazdy kierowców.

Nowe progi zwalniające na Myśliborskiej pojawiły się w trzech lokalizacjach: po obu stronach wlotu ulicy Kasztanowej, za przystankami autobusowymi "Kasztanowa 01" i "Kasztanowa 02" oraz na wysokości parkingu przed skrętem w ulicę Świderską. Wszystkie spowalniacze znajdują się w pobliżu przejść dla pieszych i są wykonane w kostki brukowej.

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że decyzja o montażu progów zwalniających była podyktowana głosami okolicznych mieszkańców, którzy zwracali uwagę na częste przekraczanie prędkości przez kierowców jeżdżących Myśliborską. Jest ona jedną z dłuższych ulic na Białołęce, a z racji tego, że łączy Tarchomin z Żeraniem, kierowcy wybierają ją jako sposób na ominięcie Modlińskiej.

Z obserwacji drogowców wynika, że codziennie Myśliborską poruszają się tysiące samochodów, ale parametry ulicy nie są dostosowane do takiego natężenia. "Z założenia to droga bardziej lokalna i nie powinna służyć do ruchu międzyosiedlowego. Tym bardziej, że jezdnia jest wąska, podobnie jak przyległe do niej chodniki" - opisuje ZDM.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Uspokojenie ruchu

Jak zapewniono w komunikacie, po wprowadzeniu zmian ruch w tej części Myśliborskiej stał się spokojniejszy, a piesi mogą czuć się bezpieczniej w rejonie przejść.

Drogowcy przypominają, że w ubiegłym roku progi zwalniające pojawiły się także w południowej części ulicy - w pobliżu wlotu ulicy Dorodnej oraz na samej Dorodnej - za wjazdem od strony Myśliborskiej, przed skrzyżowaniem ze Szczupaczą i około stu metrów przed skrętem w Klembowską.

Informowaliśmy też o planach budowy pochylni i trasy rowerowej przy wiadukcie nad aleją Stanów Zjednoczonych:

Wiadukt na Przyczółku Grochowskim już otwarty
Wiadukt na Przyczółku Grochowskim już otwartyArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości