Ulice

Te ulice przejdą szybki remont. "Jedzie się mocno kołysząc"

Ulice

Dziury w ulicy Rudnickiego
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plDziury w ulicy Rudnickiego

Miasto ogłosiło listę kilkudziesięciu dróg które mają w tym roku przejść szybki remont. Ale pewnych jest jedynie 10 pozycji z tej listy. Na razie tylko na tyle urzędnicy zarezerwowali pieniądze.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich przeznaczy na remonty i inwestycje łącznie ok. 350 mln zł. Tradycyjnie część z tych pieniędzy drogowcy wydadzą na frezowanie, czyli szybką, weekendową wymianę nawierzchni.

Na Targówku i Pradze Północ

Drogowcy wskazali kilkadziesiąt miejsc. – Na 10 z nich posiadamy w tej chwili pieniądze i zaczęliśmy przygotowania – wyjaśnia Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

Remont na pewno przejdzie ulica Radzymińska. Prace na tej ulicy przewidziano na dwóch jezdniach. Wschodnia zostanie wyremontowana od granicy miasta do ulicy Bukowieckiej. To prawie 2,5 km. Natomiast zachodnia przejdzie remont odcinku krótszym o kilometr - od granicy miasta do ulicy Młodzieńczej.

Po prawej stronie Wisły, remont przejdzie też ulica Namysłowska. Nową nawierzchnię zyskają obie jezdnie na całej ulicy.

Te ulice będą frezowane w 2017UM Warszawa

Na Bielanach, Ochocie i Bemowie

Po lewej stronie rzeki, remont przejdą bardzo zniszczone drogi. Jedną z nich jest ulica Gwiaździsta. Nową nawierzchnię będzie miał jej żoliborski odcinek od Krasińskiego do Potockiej.

Na Bielanach frezowanie przejdzie ulica Estrady. Prace rozpoczną się na wysokości ulicy Kampinoskiej a zakończą się przy skrzyżowaniu z Arkuszową.

Utrudnień należy spodziewać się też na Woli. ZDM poprawi nawierzchnię na ulicy Leszno od ulicy Okopowej do Młynarskiej.

Drogowcy zadbają również o wylotówki ze stolicy. Ulice Przyczółkowa i Drewny, które prowadzą w kierunku Konstancina i Góry Kalwarii będą objęte frezowaniem na odcinku od Marcepanowej do granicy miasta.

To nie jedyna droga na południu Warszawy, która ma być objęta remontem. Drogowcy zajmą się też ulicą Zawodzie na granicy Mokotowa i Wilanowa. Odnowiona zostanie nawierzchnia na odcinku od Augustówki do Łuczniczej.

Mocno kołysze

Odnowienia ulic mogą się spodziewać też mieszkańcy Bemowa i Ochoty. W tej pierwszej dzielnicy ZDM poprawi nawierzchnię na Człuchowskiej na odcinku od Powstańców Śląskich do Lazurowej. Na Ochocie, nową nawierzchnię zyska ul. Grójecka na odcinku od Korotyńskiego do Banacha.

W czwartek nasi reporterzy sprawdzali, jak wyglądają ulice które ZDM chce wyremontować. Lech Marcinczak, był na ulicy Gwiaździstej - Jedzie się mocno kołysząc, widać uszkodzenia po zimie, są dziury. Asfalt jest mocno zniszczony, pokryty jest dużą ilością łat - zauważył reporter tvnwarszawa.pl.

Z kolei na ulicy Rudnickiego, która zakwalifikowała się na listę rezerwową, był Mateusz Szmelter. - Ulica jest dziurawa, widać ubytki. Zdecydowanie powinna być na niej nowa nawierzchnia - dodał Szmelter.

46 czeka na liście

Na liście rezerwowej znajduje się też kilkadziesiąt innych ulic. – Będziemy pozyskiwać pieniądze i wybierać te, które będą remontowane w pierwszej kolejności. Część prac też zależy na przykład od robót wodociągowych. Jeżeli te się nie zakończą, to nie odbędą się też frezowania – tłumaczy Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM. Na liście rezerwowej znalazły się między innymi odcinki ulicy Górczewskiej, Modlińskiej, Al. Jerozolimskich, alei Krakowskiej, Saskiej, Duracza, al.Wilanowskiej, Czerniakowskiej, Grochowskiej, Jagiellońskiej. Łącznie na remont czeka 46 ulic. W kolejce do frezowania czeka także rondo Dmowskiego, czyli skrzyżowanie Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich.

Na liście rezerwowej jest też dziurawa jak sito ul. Bartycka. - Chcemy wykonać jej szybki remont, żeby była w przyzwoitym stanie. Toczą się rozmowy na temat jej generalnego remontu, ale ten ma się rozpocząć po zakończeniu budowy Czerniakowskiej bis. Prowadzenie obu tych inwestycji na raz wiązałoby się z paraliżem okolicy – zaznacza Pieńkos.

ZOBACZ TAKŻE: Dronem nad przyszłą obwodnicą Marek:

Powstaje obwodnica Marek - fragment S8
Powstaje obwodnica Marek - fragment S8Artur Węgrzynowicz, Marcin Chłopaś, tvnwarszawa.pl

ran/md/pm

Pozostałe wiadomości