Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Rowerzyści, mecz i remonty. Weekend z utrudnieniami

Warszawa

Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plMasa Krytyczna

Sportowo-remontowy weekend w stolicy. Na kierowców i podróżujących komunikacją miejską czekają utrudnienia.

W sobotę o godzinie 12 na ulice wyjadą rowerzyści, przejazd jest zorganizowany z okazji zakończeniaEuropejskiej Rywalizacji Rowerowej i Rowerowego Maja. Trasa przejazdu: al. Solidarności, al. Jana Pawła II, T. Chałubińskiego, al. Niepodległości, J.P. Woronicza, Puławska, pl. Unii Lubelskiej, al. J.Ch. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo gen. de Gaulle’a, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Defilad.

Przejazd rowerzystów skończy się około godziny 15.

Mecz na Narodowym

Z kolei o godzinie 20.45 naPGE Narodowym z Rumunią zagrają biało-czerwoni. To eliminacje do Mistrzostw Świata.

Od 18.00 do 20.45 samochody nie wjadą na teren Saskiej Kępy ograniczony: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim.

Kierowcy przejadą wiaduktem Saskiej i Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Zakaz nie dotyczy mieszkańców, kierowców komunikacji miejskiej, taksówkarzy i rowerzystów.

"Po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały Francuską (pojadą Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona). Po zakończeniu imprezy policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu al. Zielenieckiej, Mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona. W przypadku zamknięcia przez policję mostu Józefa Poniatowskiego i al. Zielenieckiej na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72" – informuje miasto.

Utrudnienia na Saskiej
Urząd Miasta

Warsaw Triathlon

W niedzielę od godziny 9.00 do godziny 16.30 rywalizować będą zawodnicy 5150 Warsaw Triathlon. W związku z tym już od godziny 6.00 w sobotę zamknięta zostanie Senatorska, pomiędzy Wierzbową a Moliera. Samochody przejadą nią dopiero w niedzielę o 22.00.

Dodatkowo, w godzinach przejazdu poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników.

Trasa rowerowa zaczyna się w Białobrzegach, zawodnicy wjadą do Warszawy Płochocińską i będą się przemieszczali: Modlińską (jezdnia wschodnia), płk. R. Kuklińskiego (jezdnia północna), mostem M. Skłodowskiej-Curie (jezdnia północna) Wybrzeżem Gdyńskim (jezdnia zachodnia), Wybrzeżem Gdańskim (jezdnia zachodnia), Wenedów, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, pl. Krasińskich, Miodową, Senatorską.

"Na Senatorskiej odstawią rowery i rozpoczną bieg na trasie: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz, J. Piłsudskiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, marsz. F. Focha, Moliera" – podaje miasto.

Remonty i budowy

Weekend to również czas remontów,niewielkie zmiany wprowadzi wykonawca II linii metra na Woli.

"W niedzielę, 11 czerwca, przez całą dobę całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ul. Górczewska na odcinku od ul. Góralskiej do Elekcyjnej. To oznacza zmiany w trasach autobusów linii linii 154, 171, 190, 523 i Z-9 a także zakaz ruchu dla pojazdów z identyfikatorami" – informuje miasto.

Nowy asfalt w weekend ułożą drogowcy na Człuchowskiej. Tym razem remontowana będzie południowa jezdnia - frezowanie obejmie odcinek od skrzyżowania z Karabeli i Rozłogi do Powstańców Śląskich. Fragment w stronę Lazurowej zostanie wyremontowany w ramach trwającej przebudowy ul. Lazurowej.

Utrudnienia na Bemowie
Urząd Miasta

"Od piątku, 9 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku, 12 czerwca do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie południowa jezdnia ul. Człuchowskiej na odcinku od ul. Lazurowej do ul. Powstańców Śląskich. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Lazurową – Górczewską – Powstańców Śląskich lub Lazurową – Połczyńską – Powstańców Śląskich. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez utrudnień. Połączenia z ul. Człuchowską nie będą miały ulice: Rozłogi, Siemiatycka, Okrętowa, Drzeworytników i Świetlików" – przypominają urzędnicy.

Miesięcznica i kontrmanifestacja

Utrudnień możemy się też spodziewać na Krakowskim Przedmieściu. Tam odbędzie się 86. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Przeciwnicy wydarzenia zapowiedzieli kontrmanifestację.

Czytaj więcej o budowie metra na Woli:

Władze Warszawy o decyzji GINBTVN24
wideo 2/3

kz/mś/b