Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Przebudują "obwodnicę" Targówka

Warszawa

ZDM"Obwodnica" Targówka do poprawki

Drogowcy podpisali umowę na projekt przebudowy tzw. "obwodnicy" Targówka. Chodzi o ulice Ossowskiego, Handlową, Myszkowską i Pratulińską. – Okolica zmieni się nie do poznania – zapewniają.

Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Zwycięzcą okazała się firma Kom-projekt, która zaproponowała cenę 799 500 zł. Wykonawca ma osiem miesięcy na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Kiedy będzie gotowa, drogowcy ogłoszą kolejny przetarg - tym razem na firmę, która wkona prace.

Nowe chodniki i drogi rowerowe

"Wyremontowane zostaną zniszczone chodniki pamiętające jeszcze czasy budowy osiedla Targówek" – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wydzielone mają zostać też pasy rowerowe, które zastąpią pasy zlikwidowane na czas budowy metra.

"Na jezdni wyznaczymy pas do parkowania. To rekompensata za liczne parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy" – wyliczają drogowcy.

Remont za 10 mln zł

Na przebudowę ulic zarezerwowano 10 mln zł. Pieniądze te zostały już przyznane przez Radę Warszawy w ostatnim budżecie. Pierwszym etapem jest właśnie dokumentacja projektowa, po niej rozpoczną się pracę w terenie.

"Zmiany w ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej i Pratulińskiej poprawią komfort mieszkańców okolicznych osiedli oraz bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie" – zapewniają urzędnicy z ZDM.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, na liście tegorocznych remontów drogowcy umieścili też ul. Radzymińską. Wschodnia jezdnia zostanie wyremontowana od granicy miasta do ulicy Bukowieckiej. To prawie 2,5 km. Natomiast zachodnia przejdzie remont odcinku krótszym o kilometr - od granicy miasta do ulicy Młodzieńczej.

Czytaj więcej o drogowych inwestycjach w 2017 roku:

Dziury w ulicy Rudnickiego
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Te ulice będą frezowane w 2017
UM Warszawa

kw/b