Przebudowa Trasy AK: utrudnienia na Maczka, zmiany na Modlińskiej

UMObjazd na gen.Maczka

W najbliższy weekend kierowcy powinni spodziewać się utrudnień na kolejnym odcinku Trasy AK. Na ul. gen. Maczka zostanie wymieniona nawierzchnia.

Na noc z czwartku na piątek oraz z piątku na sobotę drogowcy zapowiedzieli wyłączenie prawego pasa wschodniej jezdni ul. Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z wjazdem na wysokości posesji przy ul. Modlińskiej 4. Ruch w kierunku północnym będzie odbywał się dwoma pasami.

Od piątku, od ok. godz. 22 zamknięta będzie zachodnia jezdnia jezdnia ul. gen. S. Maczka (w kierunku Okopowej) od skrzyżowania z ul. Rudnickiego do wiaduktu nad trasą.

W kierunku Bemowa ulicami Powązkowską i Maczka kierowcy będą mogli jechać dwoma pasami, natomiast w przeciwnym pojadą objazdem.

W kierunku centrum oraz na Trasę AK w stronę Poznania pojadą ul. Rudnickiego do Broniewskiego i stąd albo do ul. Popiełuszki do ronda Zgrupowania AK "Radosław", albo do jezdni Trasy AK w kierunku poznańskim. Tak będzie do poniedziałkowego poranka.

Autobusy linii 103, 122, 180 i 409 – tylko w kierunku pętli Dw. Zachodni (Tunelowa), Gwiaździsta, Wilanów i Bródno-Podgrodzie - od skrzyżowania ul. Kochanowskiego z Rudnickiego będą kursowały Rudnickiego, Broniewskiego, al. Armii Krajowej i Powązkowską.

W sobotę 18 lipca ok godz. 22 ruch pod wiaduktami ul. Słowackiego zostanie przesunięty na jezdnię południową Trasy AK. Ruch prowadzony będzie poprzez przewiązkę usytuowaną w pobliżu stacji paliw. Przystanek autobusowy zostanie przeniesiony na jezdnię południową.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 24 lipca.

Zmiany na Modlińskiej

Od poniedziałku 20 lipca do soboty 25 lipca pod wiaduktami trasy wyłączony będzie prawy pas jezdni wschodniej ul. Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od wjazdu z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek do wyjazdu z kościoła przy ul. Modlińskiej 2. Przystanek autobusowy zostanie przeniesiony w okolicę kościoła. Ruch w kierunku północnym będzie się odbywał dwoma pasami.

Przebudowa Trasy AK

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową.

ep/r

Nowa organizacja ruchu na MaczkaUM

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości