Poszerzona Wołoska otwarta. Na razie bez ekranów

Wołoska już przejezdna
Wołoska już przejezdna
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWołoska już przejezdna

Koniec utrudnień na Wołoskiej. Drogowcy zlikwidowali wąskie gardło pomiędzy Woronicza a Konstruktorską. W poniedziałek rano na swoje trasy wróciła komunikacja miejska.

Jeszcze przez weekend trwały ostatnie prace na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Woronicza.

- Obecnie przejazd Wołoską od Woronicza w kierunku Ursynowa jest już możliwy. Skrzyżowanie jest w pełni przejezdne - podał przed godz. 7 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Toczą się jeszcze drobne prace przy torowisku, ale to kosmetyka - tramwaje kursują normalnie. Te prace w żaden sposób nie wpływają na ruch samochodowy - dodaje.

Nie ruszyły natomiast prace przy budowie ekranów akustycznych. Początkowo miały one nie wracać, ale ostatecznie drogowcy zmienili zdanie. Kiedy ruszą roboty? Będziemy o to pytać Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany w komunikacji

Od poniedziałkowego poranka na swoje stare trasy wróciły linie tramwajowe i autobusowe: 17, 41, 136, 138, 168, 218, 222, N01, N33, N34, N36.

Wciąż zawieszona jest linia tramwajowa 37, zlikwidowana została zastępcza linia autobusowa Z-1.

Zmieniona została także lokalizacja niektórych przystanków.

Przebudowali 1200 metrów

Na fragmencie Wołoskiej w stronę Służewca przez wiele lat był tylko jeden pas ruchu. Teraz oba kierunki są dwujezdniowe. Drogowcy przebudowali skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza. Zbudowano nowe chodniki i drogę rowerową. Zmodernizowano trasę tramwajową.

Długość przebudowanego odcinka do 1200 m.

su/b

Pozostałe wiadomości