Ulice

Parking dla autokarów na Wisłostradzie. Chętnych nie było

Ulice

Zmiana organizacji ruchu na Wisłostradzie
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plZmiana organizacji ruchu na Wisłostradzie

W związku z pogrzebem prymasa Józefa Glempa pas Wisłostrady, na odcinku od ul. Sanguszki do ul. Nowy Zjazd, miał być parkingiem dla autokarów. Nikt z niego nie skorzystał i po 12.00 drogowcy zdjęli znaki.

- Około 12.00 rozpoczęliśmy zdejmowanie znaków - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Nikt z parkingu nie skorzystał, więc ruch odbywa się już wszystkimi trzema pasami Wisłostrady - dodaje.

Zamontowali znaki

Po 9.00 Wisłostrada została zwężona do dwóch pasów ruchu. Wcześniej na miejsce przyjechali pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

- Zamontowali znaki informujące, że jeden pas Wisłostrady zostanie wyłączony z ruchu - relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Nowa organizacja ruchu nie spowodowała większych utrudnień.

- Jest korek do świateł w stronę mostu Śląsko-Dąbrowskiego, ale spowodowany porannym szczytem komunikacyjnym - poinformował reporter.

Na miejscu była również policja.

Możliwe utrudnienia na Krakowskim Przedmieściu

W poniedziałek, w związku z pogrzebem prymasa, utrudnień trzeba się spodziewać również na Krakowskim Przedmieściu i całym starym mieście.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że do poniedziałku włącznie, w przypadku braku przejezdności, autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 195, 222, 503 mogą być kierowane na najbliższe, równoległe, przejezdne ulice.

Pogrzeb kardynała odbywa się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

su/mz

Pozostałe wiadomości