Na cmentarz lepiej autobusem. Zakazy parkowania, zamknięte ulice

Zmiany w komunikacji 1 listopada
Zmiany w komunikacji 1 listopada
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plZmiany w komunikacji 1 listopada

W dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki na stołecznych ulicach uprzywilejowana będzie komunikacja publiczna. Dla odwiedzających groby, którzy zdecydują się na cmentarz przyjechać własnym samochodem, zorganizowane zostaną parkingi. Kierowcy muszą jednak uważać na zamknięte ulice i zmiany w organizacji ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że dojazd i parkowanie samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy będzie niemożliwe zarówno w sobotę (1 listopada), jak i w niedzielę (2 listopada).

Urzędnicy ostrzegają również, że samochody mogą utknąć w wielokilometrowych korkach, które sprawnie ominąć mają za to autobusy. Kursować będą po ulicach zamkniętych dla indywidualnych kierowców.

29 dodatkowych linii autobusowych i tramwajowych ma zapewnić mieszkańcom Warszawy sprawny dojazd na cmentarze 1 i 2 listopada - CZYTAJ WIĘCEJ.

Parkingi przy cmentarzach

Pomimo tego część rodzin z pewnością na cmentarze pojedzie samochodami. Warto wiedzieć, które ulice będą przejezdne i gdzie znajdą się parkingi.

Cmentarz Cywilny na Powązkach

Do cmentarza dojechać będzie można ulicami: Młynarską lub Płocką i dalej Obozową do parkingów przy ulicach Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława.

Od ulicy Broniewskiego: Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga.

Od Towarowej i Anielewicza ulicą Okopową do parkingów przy Okopowej i Dzikiej.

Cmentarz Komunalny na Powązkach (dawny Wojskowy)

Dojechać tu będzie można ulicami Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej. Kierowcy jadący od strony Wisłostrady, al. Prymasa Tysiąclecia, bądź Powstańców Śląskich zostaną skierowani na parking przy ulicy Gen. Maczka i na starej Powązkowskiej.

Kierowcy muszą też pamiętać, że niektóre ulice staną się jednokierunkowe. Takie zmiany zostały zaplanowane na: Elbląskiej, Krasińskiego, Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej od Duchnickiej do Rydygiera.

ZDM przypomina, że parking, który znajdował się przy Prymasa Tysiąclecia, na tyłach cmentarza, został zlikwidowany.

W rejonie cmentarzy Powązkowskich zamknięte będą:

- obydwie jezdnie ul. Powązkowskiej od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej

- południowa jezdnia ul. Powązkowskiej (w stronę ul. Okopowej) od ul. Duchnickiej do ul. Z. Krasińskiego – można będzie dojechać ul. Duchnicką do północnej jezdni ul. Powązkowskiej i nią pojechać do ul. Z. Krasińskiego

- zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od ul. Powązkowskiej do M. Anielewicza.

Cm. Powązkowski i Wojskowyum.warszawa

Cmentarz Bródnowski

Samochody będą tu kierowane od ulicy Radzymińskiej Młodzieńczą i Kondratowicza do parkingów przy ulicach Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej. Drugi sposób dojazdu, polecany przez ZDM mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy, to Trasa AK i dalej ulicą Wysockiego do parkingów przy Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty. Ulica ta na odcinku od Rembielińskiej do Ogińskiego będzie jednokierunkowa. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie też na Smoleńskiej i Witebskiej.

Zamknięte dla ruchu będą:

- rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada i S. Starzyńskiego

- ul. św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej

- ulice św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli

- ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego

- ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej

- ulice Smoleńska i Gościeradowska

- ul. Kołowa od św. Wincentego do Handlowej

- ul. Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej.

Cm. Bródnowskium.warszawa

Cmentarz Wawrzyszewski

Parkingi znajda się przy ulicy Conrada i Kwitnącej. Dojechać do nich będzie można ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz Kasprowicza i Sokratesa.

Cmentarz Komunalny Północy

Przy Cmentarzu Północnym samochód zaparkować będzie można na jednym z istniejących parkingów. Dojazd do bramy północno-wschodniej zostanie wytyczony ulicami Pułkową i Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa). Do bramy południowej i zachodniej dojechać będzie można ulicami Radiową i Estrady.

W rejonie cmentarzy zamknięte zostaną:

- ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej

- ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta

- ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza

- ulice Opłotek i Palisadowa

- ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

Cm. Północnyum.warszawa

Cmentarz Wolski i Cmentarz Wolski Prawosławny

Zmotoryzowani będą mogli dojechać tu ulicami Wolską lub Elekcyjną i Ordona oraz Połczyńską i Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza.

Na ulicy Wolskiej wzdłuż cmentarzy staną znaki zakazu zatrzymywania, a Studzienna i Sowińskiego będą jednokierunkowe.

Cm. Wolskium.warszawa

Cmentarz w Rembertowie

Samochody pojadą: Al. Komandosów, Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami Grzybową, Działyńczyków, Dokerów i Fizilierów.

W związku z wyłączeniem z ruchu ul. Grzybowej przy cmentarzu i ul. Korkowej na długości Cmentarza w Marysinie Wawerskim, do Sulejówka zostaną wytyczone objazdy: od strony ul. Marsa Cyrulików i Okuniewską, a od strony Korkowej ulicami Kościuszkowców, Bronisława Czecha, Trakt Brzeski i Piłsudskiego.

Cm. w Rembertowieum.warszawa

Cmentarz we Włochach

Zamknięta dla samochodów będzie ul. Ryżowa na odcinku od Kleszczowej do Dzieci Warszawy. W rejonie cmentarza na ul. Orłów Piastowskich, od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Cmentarz na Tarchominie

Zamknięte zostaną ulice: Mehoffera od Topolowej do Myśliborskiej i Majolikowa od Pomorskiej do Mehoffera. Również i tu nie będzie można parkować samochodów przy cmentarzu.

SPRAWDŹ POGODĘ NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Prognoza na weekend
Prognoza na weekendTVN 24

wp/ran

Pozostałe wiadomości