Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Deszcz i dziura w Wisłostradzie Piątkowy poranek w korkach

Ulice


Poważne utrudnienia na Wisłostradzie. W czwartek zapadł się asfalt na prawym pasie, w kierunku Wilanowa. W piątek naprawą zajęli się wodociągowcy. Do dyspozycji kierowców jest tylko jeden pas, a korek zaczyna się już przy moście Gdańskim.

Dziura jest duża - zajęła prawie cały skrajny, prawy pas jezdni w kierunku Wilanowa, na wysokości pomnika Sapera. Została wygrodzona. W piątek rano pojawili się tam wodociągowcy, którzy zajęli się naprawą. W tym celu, zajęli jednak kolejny pas jezdni, więc kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden.

- Utrudnienia zaczynają się już na wysokości mostu Gdańskiego - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. A nasi czytelnicy dodają, że z samego rana korki zaczynały się już na wysokości Żoliborza. - O 7:30 korek był co najmniej od Grota. Jechałem ten odcinek 80 minut - pisze na forum zezowaty.

Usuną do rana

- Rozszczelniło się połączenie kielichowe na magistrali 850 mm - informuje rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Roman Bugaj.

- Zostało to już uszczelnione. Nawodniliśmy też magistralę i okazało się, że jest szczelna. Łatanie dziury powinno zakończyć się w sobotę rano - powiedział Bugaj. - Wtedy też powiniiśmy przywrócić normalny ruch w tym miejscu - dodał.

Jak zapewnił, w związku z awarią nigdzie nie było problemów z wodą.

Deszcz nie pomaga

Z gorszymi warunkami na drogach kierowcy muszą liczyć się także w innych częściach miasta. Powoduje je przede wszystkim deszczowa pogoda.

roody

Dziura na WisłostradzieDawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl