Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Błądzą, czy jadą na skróty? Kierowcy na pl. Wileńskim

Ulice

fot

Co z tego, że są znaki. Co z tego, że prawie nikt nie jedzie? Na niektórych kierowcach nie robi wrażenia zakaz wjazdu na plac Wileński. Osobówki przecinają skrzyżowanie zarówno od strony Radzymińskiej, jak i mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

- Przy każdej zmianie świateł przez skrzyżowanie przejeżdżało kilka samochodów. Byłem zdziwiony, myslałem, że znajdzie sie jeden czy dwóch "zagubionych" kierowców, ale nie tylu - relacjonował z Pragi reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula.

- Niektórzy, zazwyczaj na rejestracjach z innych miast, byli po prostu zagubieni, ale nie brakowało też "miejscowych" rejestracji - dodaje.

Mandaty i punkty karne

Łamiąc przepisy, kierowcy narażają się na słone mandaty. Tylko w poniedziałek do godz 16.00 17 kierowców, którzy postanowili skorzystać z mostu pomimo obowiązującego zakazu wjazdu dostało mandaty. - Średnio w wysokości 250 złotych. Ponadto kierowcy otrzymali po 5 punktów karnych- poinformowała policja.

Jak objechać skrzyżowanie?

Od 15 października ruch samochodów na Trasie W-Z został bardzo mocno ograniczony. Kierowcy mogą korzystać jedynie z odcinka między pl. Bankowym a Wisłostradą. Jadąc w strone Pragi od strony pl. Bankowego trzeba zaraz za wylotem tunelu skręcić w prawo w Nowy Zjazd i dojechać do Wisłostrady.

Jadąc od strony Marek, należy skręcić w prawo w ul. Szwedzką, lub zaparkować wzdłuż północnej jezdni al. Solidarności (w kierunku mostu) albo na terenie Centrum Handlowego Wileńska.

ec//par