Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Naprawili niebezpieczny uskok

Ulice


Drogowcy załatali już niebezpieczny uskok w Al. Jerozolimskich. We wtorek wieczorem sześć samochodów uszkodziło tam dziewięć opon.

Niebezpieczny uskok pojawił się za węzłem Łopuszańska. - Na lewym pasie utworzył się uskok, w który wpadłam prawymi kołami. To jest jakaś fuszerka ze strony drogowców - denerwowała się jedna z pań, która uszkodziła swój samochód.

Drogowcom kilka godzin zajęło sprawdzenie, kto jest odpowiedzialny za feralny fragment jezdni. Najpierw Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że wina leży w uskoku powstałym na styku dwóch budów. Jak się później okazało, inżynierowie znaleźli inną przyczynę.

- Wykonawca kilka razy przejechał omawianym odcinkiem. Po analizie doszliśmy do wniosku, że powodem uszkodzeń samochodów jest dziura, która znaduje się właśnie na wysokości stacji paliw- informowała po południu Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. - Jeszcze dzisiaj wszystkie ubytki zostaną naprawione - dodała.

fot
fot

Na pamięć nie radzimy

A jest co naprawiać -wracają uwagę kierowcy. - Rzeczywiście sytuacja w tym miejscu jest fatalna - potwierdzał Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Chociaż są tu znami informujące o ograniczeniu prędkości do 40km/h oraz, że droga jest z wybojami, kierowcy jeżdżą za szybko. Poza tym, znaki są ustawione tylko parę metrów przed nierównościami. Kierowcy, którzy jadą tędy pierwszy raz, nie wiedzą, że kawałek dalej są ogromne dziury - ostrzegał.

Wieczorem po dziurach w jezdni nie było już śladu.

wniosek

Kolejna dobra informacja jest taka, że pokrzywdzeni kierowcy, którzy uszkodzili swoje samochody, mogą zwrócić się z wnioskiem o odszkodowanie do wykonawcy.

- Pokrzywdzeni kierowcy mogą złożyć wniosek do wykonawcy węzła Salomea, do firmy Eurovia o zwrot kosztów- informuje Tarnowska. - Każda budowa jest ubezpieczona. Wniosek musi być potwierdzony przez policję. Jak będzie, wykonawca będzie mógł go rozpatrzyć. - Jeżeli ubezpieczyciel zwróci się do nas, udostępnimy dane, które posiadamy- informuje Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par

Pozostałe wiadomości