Ulice

Uszkodzony pantograf, tramwaje na objazdach

Ulice

Awaria przy Nowowiejskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAwaria przy Nowowiejskiej

Uszkodzony pantograf tramwaju wstrzymał ruch na torach przy Nowowiejskiej, a także alei Niepodległości. Składy kursowały trasami objazdowymi.

- Tramwaje nie jeżdżą ulicą Nowowiejską, ale także aleją Niepodległości - relacjonował około godz. 9 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak zaznaczył, przy alei Niepodległości pasażerowie wychodzili ze składów. Z kolei na placu Politechniki tramwaj zablokował przejazd przez rondo. - W efekcie kierowcy aut jeździli pod prąd, ale także po torach - mówił Marcinczak.

Składy na objazdach

Utrudnienia potwierdzają służby. - Przy Nowowiejskiej został uszkodzony pantograf tramwaju. Na miejsce przyjechał pojazd holowniczy, który ściągnie ten pojazd. Potrzebne było wyłączenie napięcia - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich. O 9.40 poinformowano o wznowieniu ruchu w ciągu ulic Chałubińskiego-al. Niepodległości. Dziesięć minut później zakończyły się wszystkie utrudnienia.

Wcześniej Dutkiewicz podkreślał, że utrudnienia powinny zakończyć się około godz. 9.30. O tej godzinie poinformował, że tramwaj został odholowany na plac Narutowicza. - W ciągu kilku, kilkunastu minut ruch powinien zostać puszczony - zaznaczył.

ran/mś

Pozostałe wiadomości