Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Weekendowe utrudnienia w trzech dzielnicach

Warszawa

ZDM / InfouliceWeekendowe remonty w trzech dzielnicach

W Ursusie, na Białołęce i Pradze Północ kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskich muszą przygotować się na utrudnienia, i zwrócić baczniejszą uwagę na znaki drogowe. Od 15 do 17 grudnia zaplanowano remonty i wprowadzono liczne objazdy.

Pierwsza dzielnica, której mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia, to Ursus. Od piątku (od godziny 23.45) do poniedziałku (do godziny 4 rano) zamknięta dla ruchu będzie Cierlicka na odcinku od Traktorzystów do Wiosny Ludów.

Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia pod wiaduktem kolejowym. Przez to od strony ulic Lalki i Kościuszki możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Objazdy Cierlickiej zostaną poprowadzone ulicami: Kościuszki lub Sławka i dalej Dzieci Warszawy i Ryżową do al. 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Utrudnienia czekają nie tylko kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną bowiem skierowane na objazdy. I tak linia 177 pojedzie ulicami: Kościuszki - Dzieci Warszawy - Poczty Gdańskiej - al. 4 Czerwca 1989 roku i dalej ulicami Warszawską, Keniga i Orląt Lwowskich do krańca URSUS-NIEDŹWIADEK.

Utrudnienia na Cierlickiej
Infoulice

Natomiast linie 187 i 517 będą kursowały al. 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Linia nocna N35 zostanie skrócona do pętli PKP URSUS. Zaś linia N85 skierowana zostanie na trasę zmienioną przebiegającą przez Traktorzystów. Uruchomione zostaną za to dwie linie zastępcze: Z7 i Z17. Pojadą następującymi trasami: Z-7: URSUS-NIEDŹWIADEK - Orląt Lwowskich - Keniga - Warszawska - Władysława Jagiełły - Traktorzystów - al. 4 Czerwca 1989 r. - Poczty Gdańskiej - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej, Starodęby i Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska - SKOROSZE. Z17: PKP URSUS - Regulska - Spisaka - Kompanii Kordian - Pużaka - Sławka - Dzieci Warszawy - Ryżowa - Kleszczowa - Aleje Jerozolimskie - Sokołowskiego "Grzymały" - Kopińska - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Bracka - PL. TRZECH KRZYŻY. Utrudnienia są związane z remontami prowadzonymi przez kolejarzy na linii 447.

Objazdy komunikacji podczas prac w Ursusie
Infoulice

Utrudnienia na Ząbkowskiej

Kolejne problemy komunikacyjne czekają mieszkańców Pragi Północ i będą związane z Warszawskim Spotkaniem Wigilijnym. Ząbkowska - między Targową a Brzeską zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Fragment ulicy z kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stanie się deptakiem w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia). Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 grudnia). Wyłączony z ruchu odcinek Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Co ważne, na wyznaczonym odcinku Ząbkowskiej obowiązywać będzie też zakaz zatrzymywania się. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Linia 138 do Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Objazd na Ząbkowskiej
Infoulice

Węziej na Tarchominie

Urzędnicy przypominają też, że od 13 grudnia (do 31 grudnia) zwężona jest ulica Mehoffera w rejonie cmentarza na Tarchominie. Na zwężonym odcinku obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Myśliborskiej. Wyłączona z ruchu jest połowa jezdni Mehoffera pomiędzy Hanki Ordonówny a Majolikową. Objazd prowadzi ulicami: Majolikową - Milenijna - Światowida. Utrudnienia związane są z budową muru oporowego wzdłuż cmentarza.

Weekendowy remont w dwie minuty, zobacz jak wygląda frezowanie:

Tak pracują drogowcyZDM
wideo 2/5

kw/r