Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Podejrzany o podpalenie ferrari zatrzymany

Ulice

Podejrzany zatrzymany
kspPodejrzany zatrzymany

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie samochodu ferrari wartego blisko milion złotych. Auto spłonęło w połowie sierpnia przy ul. Śliskiej. 29-letni Michał T. usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze od dwóch tygodni szukali sprawcy podpalenia luksusowego auta.

Na podstawie przeprowadzonych oględzin uszkodzonego pojazdu, kryminalni wstępnie potwierdzili hipotezę o celowym podpaleniu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki działaniom policji zatrzymany został 29-letni Michał T. - Został zatrzymany na podstawie relacji osób, które opisywały mężczyznę przebywającego w pobliżu auta, a także zapisu monitoringu - tłumaczy Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

"Odmawia wyjaśnień"

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu uszkodzenia mienia znacznej wartości. - Na razie odmawia wyjaśnień, co do motywów, które nim kierowały - zaznacza Mrozek.

Prawdopodobnie jeszcze w sobotę sąd rozważy wniosek policji i prokuratury o zastosowaniu wobec Michała T. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyźnie może grozić kara 10 lat pozbawienia wolności.

KSP/ran//ec

Pozostałe wiadomości