Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Śródmieście

Samochód z rodzącą kobietą utknął w korku na Wisłostradzie

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
tvnwarszawa.plKorek na Wisłostradzie (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta urodziła w samochodzie stojącym w korku na Wisłostradzie. Karetka dotarła na miejsce, gdy dziecko przyszło już na świat. Pomogli policjanci, którzy akurat byli w okolicy.

Jak przekazał Rafał Rutkowski, do zdarzenia doszło we wtorek około południa na Wisłostradzie. - Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzili tam swoje czynności. W ich trakcie podjechał do nich samochód, w którym byli - kobieta z urodzonym przed chwilą dzieckiem oraz mężczyzna - tłumaczył policjant.

Świeżo upieczeni rodzice poprosili policjantów o pomoc. - Funkcjonariusze skontaktowali się z dyspozytorem pogotowia. Podali dokładnie, gdzie znajduje się samochód, żeby karetka mogła jak najszybciej dojechać - powiedział.

Poinformował również, że w składzie załogi radiowozu była policjantka, która do czasu przyjazdu pogotowia wspierała psychicznie matkę dziecka. - Karetka zabrała kobietę i noworodka do jednego z warszawskich szpitali. Dziecko było całe i zdrowe - dodał. 

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o policjantach, którzy pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala przez zakorkowane miasto:

Policyjna eskorta na porodówkę

Policjanci pilotowali przyszłych rodziców do szpitalaKRP I
wideo 2/3

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości