Czas na łyżwy, ruszyły pierwsze stołeczne lodowiska

Źródło:
tvnwarzawa.pl
Lodowisko na staromiejskim rynku (wideo archiwalne)
Lodowisko na staromiejskim rynku (wideo archiwalne)
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl
Lodowisko na staromiejskim rynku (wideo archiwalne)Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

W piątek, 1 grudnia, ruszają pierwsze stołeczne lodowiska – na Moczydle i Stegnach. W mikołajki kolejne - przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Miasto przygotowuje też wiele innych zimowych atrakcji, między innymi półkolonie.

- Zaczynają się mroźne dni, uruchamiamy więc w mieście zimowe atrakcje. Już 1 grudnia otworzymy dla aktywnych warszawianek i warszawiaków pierwsze lodowiska. Zimę w Warszawie spotkamy też wkrótce na Górce Szczęśliwickiej albo podczas Biegu z Mikołajem. Bądźmy zdrowi i aktywni przez cały rok, a zimę wykorzystajmy do hartowania - zachęca do korzystania z uroków zimy wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Lodowiska w Warszawie. Terminy otwarcia

1 grudnia startują Ośrodek Stegny i Ośrodek Moczydło. 6 grudnia rusza lodowisko na Rynku Starego Miasta. Trwają przygotowania do otwarcia sezonu na lodowisku pod Pałacem Kultury i Nauki.

Więcej informacji na temat ośrodków i dostępności lodowisk znajdziecie na stronach Aktywnej Warszawy>>.

Łyżwiarskie Czwartki dla dzieci

Łyżwiarskie Czwartki to bezpłatna rywalizacja w Ośrodku Stegny dla dzieci urodzonych w 2009 r. i młodszych. To już 31. edycja zawodów. Organizatorzy zapraszają indywidualnych uczestników i grupy, w tym także drużyny szkolne. Rywalizacja odbywa się odcinkach od 50 do 500 metrów, dla najszybszych uczestników przewidziano nagrody.

Zawody odbędą się: 7, 14 grudnia 2023 r.; 4, 11 stycznia 2024 r.; 1, 8, 15 lutego 2024 r.; 22 lutego 2024 r. (podsumowanie wydarzenia, wręczenie nagród).

ZOBACZ: Świąteczna iluminacja w stylu retro i ogromna choinka na placu Zamkowym.

Sezon na Górce Szczęśliwickiej

Sezon na Górce Szczęśliwickiej (narty, snowboard) już trwa. Na razie można jeździć na igielicie. Naśnieżanie stoku będzie możliwe, dopiero kiedy pozwolą na to warunki pogodowe.

Szczęśliwice to jedyny stok narciarski w Warszawie i odpowiednie miejsce do aktywnego spędzania czasu w stolicy. Narciarzy na górę zawozi wyciąg krzesełkowy - dodatkowo ze szczytu górki roztacza się widok na sporą część Warszawy. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu i restauracja.

Sportowe półkolonie w ferie

Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" proponuje dzieciom dwa turnusy sportowych półkolonii w terminach: 15-19 stycznia 2024 r.; 22-26 stycznia 2024 r.

W ramach półkolonii zaplanowano grupy 15-osobowe oraz sportowe zajęcia np.: naukę jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej oraz korzystanie z innych Ośrodków Aktywnej Warszawy (np. jazda na łyżwach, zajęcia sportowe). Koszt jednego turnusu: 800 zł za dziecko.

Bieg z Mikołajem

W kolejną sobotę, 9 grudnia, w Lesie Kabackim odbędzie się druga edycja Biegu z Mikołajem. Rok temu wielu uczestników startowało w strojach nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Lasami Miejskimi Warszawy. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Na tegoroczny bieg zapisy zostały już zakończone - miejsca rozeszły się w 37 minut po ogłoszeniu zapisów. Organizatorzy biegu nadal zapraszają do kibicowania, a najmłodszych do udziału w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Lasy Miejskie.

Autorka/Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarzawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na Muranowie. Młoda kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, wjechała w tył stojącego na czerwonym świetle samochodu. Jedna osoba zginęła. Śledczy ustalili, że w momencie zdarzenia na liczniku auta oskarżonej mogło być nawet 120 km/h, a chwilę wcześniej 180 km/h.

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Para młodych ludzi miała już dosyć przebywania w zatłoczonym lokalu z rodziną. W tym samym budynku było puste mieszkanie, więc je zajęli i nielegalnie podłączyli prąd. Mieszkali tam kilka dni.

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ogromny korek utworzył się w porannym szczycie w Sulejówku. Kierowca auta ciężarowego uszkodził nowy tunel, służby muszą sprawdzić jego konstrukcję. Przejazd w obie strony jest zablokowany, policja kieruje na objazdy.

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie ponownie próbowali blokować mosty w Warszawie. Dzisiaj rano pojawili się na mostach Poniatowskiego i Gdańskim. Były utrudnienia. Dzień wcześniej pięć osób położyło się na jezdni Świętokrzyskiego.

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Źródło:
tvnwarszawa.pl /PAP

Podczas kontroli przesyłki do więźnia osadzonego w Przytułach Starych funkcjonariusze służby więziennej znaleźli kapsułki z narkotykami i zabroniony za kratami telefon komórkowy. Ukryte były w radiu. Sprawę bada policja.

Zaskakujący finał rutynowej kontroli paczki dla więźnia

Zaskakujący finał rutynowej kontroli paczki dla więźnia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wyszedł z domu do pracy. Tego dnia tam jednak nie dotarł. Został zatrzymany, gdy wysiadał z autobusu. Trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata. Był bowiem poszukiwany.

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze sporymi utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy podróżujący w porannym szczycie trasą S2. Jeden pas blokowały rozbite auta. Korek miał nawet dziewięć kilometrów.

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci zlikwidowali duży magazyn i zabezpieczyli ponad 130 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o szacunkowej wartości ponad pięciu milionów złotych. Zatrzymano 27-latka, któremu grozi do 12 lat więzienia.

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Popularność nowej kładki przez Wisłę wymusza szybkie zmiany w jej sąsiedztwie. Prezydent Warszawy zapowiedział, że dotkną one także Karową, która ma się stać "przedłużeniem mostu".

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Świadectwa z getta warszawskiego" to nowa część wystawy głównej w Muzeum Warszawy. Zostanie otwarta 17 kwietnia. Autorzy zapowiadają, że będzie ona "próbą ukazania tego, co niewyobrażalne". Ma też podkreślić integralność historii warszawskich Żydów z historią całej społeczności miasta.

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

Źródło:
PAP
Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowy warszawski radny PiS, a wcześniej wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński postanowił uczcić Święto Chrztu Polski wpisem w mediach społecznościowych. Jednak swój post na ten temat zilustrował grafiką przedstawiającą chrzest nie Mieszka I, tylko innego władcy. 

Bocheński uczcił Święto Chrztu Polski. "Douczy się pan z okresu średniowiecza" 

Bocheński uczcił Święto Chrztu Polski. "Douczy się pan z okresu średniowiecza" 

Źródło:
Konkret24

Motorniczy przytrzasnął w drzwiach tramwaju nogę czteroletniego Aleksandra i ruszył. Chłopiec zginął na miejscu. Zaczął sie proces w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Jagiellońskiej.

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie projektu uchwały w sprawie podwyżki stawek za przejazdy taksówkami. To deklaracja po spotkaniu z taksówkarzami, którzy przedstawili prezydentowi swoje postulaty.

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Źródło:
PAP

Rynek cyfrowy wzbogacił się niedawno o platformę, która otwiera polskim producentom drzwi do rynku niemieckiego. Znane z doskonałego stosunku jakości do ceny polskie artykuły budowlane i wykończeniowe, takie jak ogrodzenia, bramy, schody, czy okna, cieszą się rosnącym zainteresowaniem na niemieckim rynku. Dzięki PolenDiscount.de niemieccy klienci mają teraz możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi producentami i otrzymywania indywidualnie dopasowanych ofert do swoich projektów. 

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków poinformował o oględzinach prowadzonych na terenie dawnego cmentarza gminy ewangelicko-augsburskiej przy ulicy Kamykowej na Białołęce. Są one związane z wpisem nekropolii do rejestru zabytków. Wcześniej mieszkańcy okolicy alarmowali, że trwa tam wycinka drzew.

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Źródło:
tvnwarszawa.pl