Próbowali zatrzymać furgonetkę z hasłami anty-LGBT w centrum. Interweniowała policja

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPróbowali zablokować ciężarówkę z hasłami promującymi treści anty-LGBT

Grupa osób weszła na jezdnię ulicy Marszałkowskiej i zatrzymało furgonetkę z hasłami promującymi treści anty-LGBT. Na miejsce przyjechała policja. - Dwie osoby zostały ukarane mandatami, a wobec dwóch innych zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie - podsumowała komenda stołeczna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak poinformowała policja, do zdarzenia doszło około godziny 18.20 na rogu Marszałkowskiej i Hożej.

- Grupa osób weszła na jezdnię i zablokowała przejazd samochodu dostawczego. Na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze przeprowadzają z tymi osobami czynności w związku z tamowaniem i utrudnianiem ruchu - mówi Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Chodzi o kontrowersyjną furgonetkę z hasłami promującymi treści anty-LGBT.

"Mandaty i wnioski do sądu"

Relację ze zdarzenia zamieścił na swoim Facebooku aktywista Bart Staszewski. Na nagraniu przekonuje, że było to "obywatelskie zatrzymanie nielegalnej ciężarówki". - Pani próbowała ją zatrzymać i ciężarówka odjechała. Jest tu około siedmiu policjantów, którzy do tej interwencji przyszli - powiedział.

Na filmie umieszczonym w sieci widać, że część osób usiadła lub położyła się na jezdni przed i za furgonetką. Widać również funkcjonariuszy przenoszących niektóre osoby.

Około godziny 21 Rafał Retmaniak podsumował działania policji przy Marszałkowskiej: - Dwie osoby zostały ukarane mandatami, a wobec dwóch innych zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie. Chodzi o wykroczenia w ruchu drogowym.

W środę na Francuskiej grupa kilku osób też zablokowała furgonetkę promującą hasła anty-LGBT:

Piesi zablokowali furgonetkę z hasłami anty-LGBTtvn24.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl