"Uszkodzili drzwi koparki i wymontowali z niej komputer sterujący"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IŚródmiejscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do koparki

Śródmiejscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do... koparki. Jak informuje rzecznik komendy, dwaj mężczyźni dostali się na teren budowy, uszkodzili drzwi kabiny i wymontowali z jej pulpitu urządzenie warte ponad 15 tysięcy złotych.

- Jak ustalili funkcjonariusze, 25-latek i jego o rok młodszy kompan pili tego dnia alkohol. Przemieszczając się od bramy do bramy trafili w okolice jednego ze stołecznych placów budowy. Widząc otwartą bramę postanowili wejść na jej teren i jak twierdzą, rozejrzeć się trochę po okolicy - relacjonuje rzecznik śródmiejskiej komendy Robert Szumiata.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Wyważyli drzwi kabiny i zabrali warte ponad 15 tysięcy złotych urządzenie"

Uwagę mężczyzn na placu budowy zwróciła koparka. - Przez szybę widać było zamontowany na jej pulpicie komputer sterujący. Mężczyźni wyważyli drzwi kabiny, dostali się do środka, zabrali warte ponad 15 tysięcy złotych urządzenie i przez nikogo nie niepokojeni opuścili teren budowy - podaje Szumiata.

Po kilku dniach od zdarzenia policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, wytypowali i zatrzymali podejrzanych o to przestępstwo. - Odzyskali także skradziony z koparki komputer - podkreśla rzecznik komendy.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. - Przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Za to, co zrobili, kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Szumiata.

Z koparki został wymontowany warty ponad 15 tysięcy złotych komputer sterującyKRP I

Informowaliśmy także o zarzutach za kradzież trzech aut na terenie Warszawy:

Trzy osoby usłyszały zarzuty za kradzież aut

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP I