TVN Warszawa | Śródmieście

"Z nożem w ręku rzucił się na właściciela auta, kiedy ten zwrócił mu uwagę, że niszczy mu samochód"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPPolicjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenia ciała. - 29-latek z nożem w ręku rzucił się na właściciela auta, kiedy ten zwrócił mu uwagę, że niszczy mu samochód. Groził także pozbawieniem życia innym osobom - relacjonuje policja.

Około godziny 2 w nocy śródmiejscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu w Alejach Jerozolimskich. - Mężczyzna, kopiąc w karoserię, próbował zniszczyć samochód, po czym zaatakował nożem jego właściciela, raniąc go w ramię i klatkę piersiową w okolicy serca - opisuje oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata.

Miał dwa promile alkoholu

Dodał, że 29-latek groził pokrzywdzonemu i innym osobom pozbawieniem życia. - Właściciel pojazdu wraz z przechodniami obezwładnili napastnika i poprosili o interwencję policjantów ze Śródmieścia. Wywiadowcy przybyli natychmiast we wskazane miejsce, zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu - relacjonuje Szumiata.

Mężczyzna został przebadany na obecność alkoholu. - Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu - podaje oficer prasowy.

I informuje, że napastnik usłyszał już zarzuty, za które Kodeks karny przewiduje do pięciu lat więzienia.

W ostatnim czasie doszło też do pościgu za podejrzewanym o kradzieże mieszkańcem Targówka:

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów
Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantówKSP

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości