Nowe zakażenia. Mazowsze w czołówce wśród województw

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
400 nowych zakażeń koronawirusem, 12 osób zmarło. Dane z 8 września
wideo 2/3
400 nowych zakażeń koronawirusem, 12 osób zmarło. Dane z 8 września

Mazowsze znów w pierwszej trójce województw z największą dobową liczbą zakażeń. Znalazło się na drugim miejscu, tuż za Małopolską.

Resort zdrowia podał we wtorek najnowsze dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa.

"Mamy 400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (97), mazowieckiego (52), śląskiego (52) (...)" - czytamy w porannym komunikacie opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Więcej zakażeń na Mazowszu

Z podanych danych wynika, że Mazowsze znalazło się na drugim miejscu pod względem największej liczby potwierdzonych zachorowań na COVID-19. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 52. To o ponad połowę więcej niż dzień wcześniej, w poniedziałek, kiedy potwierdzono ich 25.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała z kolei, że w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba. Do tej pory potwierdzono na Mazowszu 10010 przypadków COVID-19. WSSE dodała też, że łączna liczba ozdrowieńców to 6344, z czego 177 takich pacjentów przybyło w ciągu ostatniej doby. Z powodu koronawirusa do tej pory na Mazowszu zmarło 419 osób.

Sytuacja w województwie mazowieckim pogorszyła się w drugiej połowie sierpnia. Jeszcze 22 sierpnia w ciągu jednej doby odnotowano 150 nowych przypadków koronawirusa. Od września liczba regularnie spada.

Koronawirus w Warszawie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podał dane dotyczące Warszawy. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby przybyło 32 nowe zakażenia na COVID-19. Dzień wcześniej przybyło ich nieco mniej - 30.

PPIS wskazał w komunikacie, że do tej pory w stolicy potwierdzono 3646 zakażeń. Łączna liczba ozdrowieńców to 1314, z czego 14 takich pacjentów przybyło w ciągu ostatniej doby. Do tej pory w Warszawie na koronawirusa zmarło 140 osób.

Sytuacja w Warszawie w ostatnich dniach ustabilizowała się. Nowe przypadki nie sięgają liczby 40, ale jeszcze 2 września było 59 nowych zakażeń w ciągu jednej doby. Najwięcej od początku lipca.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: