Tragiczny pożar w Rembertowie. "Takich sytuacji można by uniknąć poprzez instalację czujki dymu"

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tragiczny pożar w Rembertowie

Rano w jednym z mieszkań przy Zawodowej w Rembertowie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. - Na miejscu znaleziono zwęglone ciało mężczyzny - przekazała straż pożarna. Zaapelowała też, aby instalować w domu czujki dymu.

O pożarze poinformowała na Facebooku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. "Do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania doszło dziś rano na ulicy Zawodowej w rejonie JRG nr 13. Jedna osoba poniosła śmierć" - czytamy w poście strażaków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Akcja miała miejsce między godziną 5.50 a 7.20. Brały w niej udział cztery zastępy. Niestety, w mieszkaniu znaleziono zwęglone ciało mężczyzny - powiedział w rozmowie tvnwarszawa.pl Bernard Chmielewski ze straży pożarnej.

Dodał, że z budynku ewakuowało się około 10 osób jeszcze przed przybyciem służb na miejsce.

Straż pożarna zaalarmowała też w poście na Facebooku, że takich sytuacji można uniknąć przez instalację czujki dymu. "Domowe czujki dymu lub tlenku węgla to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem lub zatruciem czadem, bo alarmują mieszkańców domu, w którym powstał pożar lub nastąpiła emisja tlenku węgla" - informują strażacy.

Do pożaru doszło na ulicy Zawodowej w RembertowieGoogle Maps

W styczniu doszło do pożaru w alei "Solidarności", w którym zginęła jedna osoba:

W pożarze zginęła jedna osoba
W pożarze zginęła jedna osobaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Miejska PSP w Warszawie / Facebook

Pozostałe wiadomości