Zasłabł na ulicy, przechodzień wyciągnął z jego kieszeni cztery tysiące złotych

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP VII Zatrzymanemu grozi do pięciu lat więzienia

Policjanci mówią o "wyjątkowo jaskrawej niemoralności" zatrzymanego. - Chodziło o cztery tysiące złotych skradzione mężczyźnie, który, idąc chodnikiem, nagle stracił przytomność i doznał mikroudaru. W kieszeni spodni miał pieniądze, ktoś wykorzystał sytuację i go ich pozbawił - podała nadkomisarz Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka południowopraskiej komendy policji.

Jak przekazała Węgrzyniak, początkowo niewiele wskazywało na to, że sprawa kradzieży czterech tysięcy złotych zostanie tak szybko wyjaśniona i zakończy się zatrzymaniem podejrzanego oraz przedstawieniem mu zarzutu.

Zasłabł i osunął się na chodnik

- Pokrzywdzony, idąc ulicą, nagle zasłabł i osunął się na chodnik, stracił przytomność. Najprawdopodobniej doznał on mikroudaru. Reakcja przechodniów, a potem interwencja pogotowia sprawiły, że trafił do szpitala i została mu udzielona profesjonalna pomoc medyczna - opisała.

Dodała, że kiedy mężczyzna powrócił do zdrowia, stwierdził, że został okradziony. - W chwili zdarzenia miał w kieszeni cztery tysiące złotych. Złożył zawiadomienie o przestępstwie. Niestety, wtedy jeszcze nie znał żadnych szczegółów. Udar sprawił, że niczego nie pamiętał. Nawet tego, gdzie wszystko miało miejsce. Niedługo później dokonał jednak kilku ustaleń i pozyskał, jak się okazało, bezcenne informacje. Między innymi to, skąd został zabrany do szpitala oraz że jest tam monitoring - poinformowała policjantka.

Materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości

Operacyjni zajęli się sprawą. Dzięki przekazanym przez pokrzywdzonego informacjom i własnym ustaleniom bardzo szybko, po pierwsze, potwierdzili, że faktycznie doszło do kradzieży, a po drugie, wytypowali sprawcę tego przestępstwa.

Zatrzymanemu grozi do pięciu lat więzienia KRP VII

- Kilka dni temu zatrzymali 30-latka. Zebrany materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości i na jego podstawie śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania kradzieży. Podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - poinformowała w piątek Węgrzyniak.

Przeczytaj również: Ukradł w hipermarkecie saszetkę. Wpadli na jego trop, bo źle zaparkował auto:

Praga Południe. Policjanci zatrzymali 41-latka, który przyznał się do kradzieży. Wpadli na jego trop, bo źle zaparkował auto (materiał z 3.06.2022)
Praga Południe. Policjanci zatrzymali 41-latka, który przyznał się do kradzieży. Wpadli na jego trop, bo źle zaparkował autoKomenda Rejonowa Policji Warszawa VII

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości