Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Lekarze z kozienickiego szpitala chorzy na COVID-19. Oddział zakaźny został ewakuowany

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
TVN2415 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób

U czterech lekarzy z oddziału zakaźnego kozienickiego szpitala wykryto COVID-19, konieczna była ewakuacja pacjentów. Jak przekazał dyrektor placówki, zostali przewiezieni do oddalonego o 80 kilometrów szpitala w Przysusze.

Jak poinformował w czwartek dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach Roman Wysocki, transport pacjentów odbywał się w nocy i w godzinach porannych. Kilkunastu chorych trafiło do szpitala w odległej prawie o 80 kilometrów Przysusze. Lecznica ta zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego została w ubiegłym tygodniu przekształcona w placówkę przeznaczoną tylko dla pacjentów z COVID-19.

Dwóch pacjentów z koronawirusem pozostało w izolacji na OIOM-ie w kozienickim szpitalu. Resztę chorych, których stan zdrowia na to pozwalał, wypisano do domu i ich dalsze leczenie prowadzone będzie w warunkach izolacji domowej.

Ewakuacja pacjentów była konieczna, bo we wtorek okazało się, że czterech lekarzy z oddziału zakaźnego ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Zakażony ordynator chirurgii

- Będziemy się starali wznowić działalność oddziału zakaźnego, najszybciej jak się tylko da. Może uda się to zrobić nawet od poniedziałku – powiedział dyrektor lecznicy. Dodał, że zgłaszają się do niego lekarze z innych oddziałów, a także z placówek medycznych z regionu radomskiego i deklarują swoje wsparcia do czasu aż lekarze chorób zakaźnych nie wrócą do pracy.

Wysocki potwierdził też, że w szpitalu pojawił się kolejny problem związany z koronawirusem. - Okazało się, że ordynator chirurgii, który miał kontakt z jednym z zakażonych lekarzy oddziału zakaźnego, ma także pozytywny test na obecność koronawirusa – przekazał szef szpitala w Kozienicach. Testy wykonano już osobom z personelu i pacjentom, którzy mieli styczność z zarażonym chirurgiem, ale - jak zaznaczył Wysocki - na razie nie ma wyników.

Przyjęcia na oddział chirurgiczny w kozienickim szpitalu zostały wstrzymane.

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: