Zostajesz w Warszawie? Zaplanuj swój weekend

 
| PAP/EPA/FERNANDO MAIA 

Nie wszyscy mają bilety na Orange Warsaw Festival i nie wszyscy wyjeżdżają z Warszawy na weekend. Każdy jednak chciałby fajnie spędzić trzy dni w stolicy. Jak co tydzień imprezy poleca Bartosz Andrejuk

Piątek: Do rana w Zamku

Mieliśmy już Noc Muzeów, Noc Pragi... czas na Noc Zamku Ujazdowskiego. W przeciwieństwie do innych "nocy", ta będzie trwać do białego rana. Na cierpiących na bezsenność i tych, którzy nie zdążyli kupić biletów na Warsaw Orange Festival, czekają pokazy filmowe, koncerty, czy sety Dj-skie.

Wszystko to zakończy się śniadaniem o wschodzie słońca na tarasie Zamku Ujazdowskiego. Najciekawiej zapowiada się nastrojowy koncert zespołu Tres B o 2:30 w nocy. Ich piosenka "Orange, Apple" to mój pierwszy kandydat na przebój lata 2011 roku.

Sobota: Zostań królem fliperów

W czasach, gdy szczytem marzeń wśród młodzieży był komputer Commodore 64, a muzykę z radia nagrywało się na kasety magnetofonowe, istniała też dyscyplina sportu, dzięki której można było zostać królem osiedla.

Na flipery w latach 90. wydałem fortunę. Ten, kto potrafił "pyknąć" rekord srebrną bilą na ekranie mechanicznego stołu przez chwile mógł czuć się mistrzem świata. Taka możliwość powtórzy się w sobotę.

W klubokawiarni Solec o 19:00 przy ul. Solec 44 będą wystawione flipery. Zagrać może każdy. Co najważniejsze, za darmo. Tak dobrze nie było nawet w latach 90.

Sobota: Chata warszawskiego trapera

Jest takie miejsce nad Wisłą, w którym pewnie nie byliście nigdy. Jego nazwa doskonale do niego pasuje. Chata Trapera na Tarchominie wygląda trochę jak stodoła na Mazowszu. Mi przypomina jeszcze fajne nadbałtyckie puby w Dębkach.

Pewne jest jedno. Właściciel Chaty jest kumplem Sidney'a Polaka, a ten co roku daje tam swoje najlepsze koncerty w Warszawie. Kolejny jest właśnie w sobotę. Start w sobotę o 15:30 przy ul. Sprawnej tuż obok wału wiślanego.

Niedziela: 170. urodziny

170 lat minęło, a oni nadal się ścigają. Warszawskie wyścigi konne będą obchodzić w niedzielę okrągłe urodziny. Jak zwykle nie zabraknie hazardowych emocji, pięknych pań w olbrzymich kapeluszach i służewieckich gentlemanów grających w karty między gonitwami.

Interesująco będzie jednak nie tylko na torze. W Alei Wyścigowej i na Trybunie Głównej zobaczycie wystawę historycznych zdjęć związanych ze Służewcem, a w namiotach rycerskich będzie można m.in. poznać tajniki produkcji końskich podków.

Dla najmłodszych dzieci nie zabraknie darmowej waty cukrowej, a trochę starsze będą mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

Prezentacja koni uczestniczących w pierwszej gonitwie rozpocznie się na Torze Służewieckim o 14:30.

Niedziela: Darmowy alkohol dla gawędziarzy

Piękne dziewczyny, rodzinna atmosfera i darmowy alkohol. Czego potrzeba więcej by miło spędzić niedzielne popołudnie? Bez wątpienia przydałaby się też jakaś niecodzienna rozrywka. Tej również nie zabraknie na wieczorze anegdot w klubokawiarni Chłodna 25.

Scenariusz Nawijaka jest banalnie prosty. Jeżeli opowiesz anegdotę pijesz wódkę. W zależności od tego, jak przyjmą ją współbiesiadnicy – ciepłą albo zimną.

Tak się bawią warszawiacy: inteligentnie, z fantazją i przy alkoholu. Start o 20 przy Chłodnej 25.

Bartosz Andrejuk

Źródło zdjęcia głównego:  | PAP/EPA/FERNANDO MAIA

Pozostałe wiadomości