Zamiast zieleniaka będzie nowa hala przy Banacha

1 lipca bazar zostanie zamknięty
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl1 lipca bazar zostanie zamknięty

Miasto ma już pozwolenie na budowę hali targowej w miejscu bazaru przy Banacha. Na początku lipca kupcy z zieleniaka przeniosą się do tymczasowych pawilonów postawionych nieopodal istniejącej hali.

Zieleniak to część bazaru przy Banacha.

– W lipcu ogłaszamy przetarg na budowę hali targowej w tym miejscu. Inwestycja może być oddana na przełomie 2013 i 14 roku – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent miasta. – Do tego czasu kupcy przeniosą się do pawilonów położonych przy ul. Skorochód-Majewskiego, które zostały ustawione na terenie dawnego miasteczka drogowego dzielnicy Ochota – dodaje.

50 pawilonów

Kupcy będą przenosić się od razu po zamknięciu zieleniaka, więc tymczasowy bazar będzie funkcjonował już od 1 lipca. Specjalnie na potrzeby handlarzy miasto kupiło 50 pawilonów. – Po wybudowaniu nowej hali kupione przez nas pawilony zostaną przeniesione w inne miejsce, ale nie umiem w tej chwili powiedzieć gdzie dokładnie. Na pewno się nie zmarnują – zapewnia Olszewski.

Budowa hali ma się rozpocząć jesienią. Będzie miała 4 tys. metrów kwadratowych.

Miał być TBS

Zieleniak to tylko fragment ochockiego bazaru. Część położona u zbiegu Grójeckiej i Banacha na razie będzie funkcjonowała bez zmian (miał tu powstać TBS, jednak pomysł został zawieszony). Podobnie hale Banacha. Obecnie toczy się w sądzie spór o uregulowanie własności gruntu, na którym stoją. Do czasu rozstrzygnięcia handel będzie się tu odbywał bez zmian.

mjc/roody

Pozostałe wiadomości