Z peronu na przystanek. Przedłużą tunel w Rembertowie

W Rembertowie wybudują przejście podziemne
W Rembertowie wybudują przejście podziemne
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plW Rembertowie wybudują przejście podziemne

Mieszkańcy Rembertowa będą mogli dojść na perony stacji kolejowej z obu stron ulicy Cyrulików. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę przejścia podziemnego. Może kosztować nieco ponad 5 mln euro.

Tunel ma mieć co najmniej 26 metrów długości, ponieważ w planach jest poszerzenie ulicy Cyrulików, pod którą powstanie przejście. Będzie się ono łączyło z już istniejącym tunelem pod torami kolejowymi stacji PKP Rembertów.

Tunelem do przystanku

Teraz pasażerowie pociągów mogą wyjść z podziemia albo w stronę ulicy Marsa, albo na chodnik biegnący wzdłuż Cyrulików. Dalej muszą przejść po zebrze. Dzięki nowemu tunelowi wyjdą na powierzchnię przy przystanku autobusowym, już po drugiej stronie jezdni.

Na skrzyżowaniu Cyrulików z al. gen. Chruściela "Montera", na każdym z trzech wlotów ulic znajdują się obecnie przejścia dla pieszych. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych liczy, że wybudowanie tam przejścia podziemnego zwiększy bezpieczeństwo. Ma też poprawić się "płynność ruchu w rejonie skrzyżowania".

Półtora roku na budowę

- 17 marca oferty zostaną otwarte - zapowiada ZMID. O wyborze wykonawcy zadecyduje cena. Maksymalna wartość zamówienia została określona na 5 186 000 euro.

Zwycięzca przetargu na wykonanie projektu i budowę przejścia będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

wp/roody

Pozostałe wiadomości