XXI wiek dotarł do urzędów. Za "czynności" zapłacisz online

Warszawa

pexels.com / Negative SpacePłatności online za czynności urzędowe

Ratusz poinformował o uruchomieniu systemu płatności online za "czynności urzędowe". Łatwiej będzie można zapłacić za meldunek czy wydanie prawa jazdy. Z tej możliwości korzystają już mieszkańcy Śródmieścia i Wilanowa.

"System Płatności Online BM" można znaleźć na stronie warszawa.oplatyurzedowe.pl. Wśród opłat, które można uiścić pod tym adresem, znalazły się między innymi opłaty skarbowe, zezwolenia budowlane, za procedury związane z uzyskaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów czy za rejestrację pojazdów.

Wygoda i dostępność

- Płatności online to bardzo wygodna forma uiszczania opłat. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, staramy się, aby ta forma była jak najbardziej dostępna - czytamy w komunikacie miasta.

- Wystarczy wybrać odpowiednią dzielnicę, a następnie rodzaj sprawy, uzupełnić dane identyfikacyjne, wybrać swój bank i potwierdzić wykonanie przelewu, po przekierowaniu na stronę transakcyjną - czytamy dalej.

Po dokonaniu płatności mieszkaniec stolicy otrzymuje potwierdzenie na adres mailowy. Natomiast urzędnik może zweryfikować transakcję za pomocą narzędzia dostarczonego przez operatora płatności.

Stacjonarnie można kartą

Ratusz przypomina także o innych udogodnieniach, jakie wprowadzone zostały dla mieszkańców już wcześniej. Od kilku lat warszawiacy mogą płacić w urzędach przy pomocy karty płatniczej.

- Terminale są zamontowane w kasach urzędu miasta, urzędów dzielnic, punktów obsługi pasażera ZTM, a także ośrodków sportu i rekreacji, ZOO, cmentarzy komunalnych, schroniska dla zwierząt czy punktów informacji turystycznej - czytamy w komunikacie.

Nowoczesne sposoby płatności coraz powszechniejsze

Kartą lub przy użyciu aplikacji mobilnej można płacić także, gdy kupuje się bilety komunikacji miejskiej oraz w trakcie wypożyczania roweru. Bezgotówkowe transakcje są możliwe także w nowoczesnych parkomatach zainstalowanych w strefach płatnego parkowania.

Ostatnio na tvnwarszawa.pl pisaliśmy także o nowoczesnych autobusach elektrycznych, które już wkrótce mają pojawić się na warszawskich ulicach.

Elektryczne autobusy dla WarszawyTVN24
wideo 2/2

mp/r