Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Wypadek karetki. Reanimacja noworodka

Najnowsze

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plWypadek karetki. Reanimacja noworodka

Po zderzeniu z samochodem osobowym ambulans przewrócił się na bok. Karetka przewoziła noworodka - był reanimowany.

Do zderzenia doszło przed godziną 16.– Renault zderzyło się z karetką. Policja ustala kto był winny – mówiła Edyta Adamus z biura prasowego komendy stołecznej.

Reanimacja w karetce

- Karetka jadąca na sygnale przewoziła z Płocka dziecko w ciężkim stanie – informował z miejsca zdarzenia Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Z relacji świadków wynika, że clio wjechało na Wisłostradę i nie przepuściło ambulansu na sygnale. Po uderzeniu, karetka przewróciła się na bok. Noworodek został przewieziony innym ambulansem do szpitala przy Karowej. Jak dowiedzieliśmy się, dziecko przeżyło wypadek.

- Karetka leżała na boku przez około 30 minut. Na miejsce przyjechał ciężki samochód ratowniczy straży pożarnej i postawił pojazd na koła – mówi Dawid Krysztofiński.

Ranne lekarka i pielęgniarka

Poza noworodkiem do szpitala trafiły też lekarka i pielęgniarka z karetki oraz kierowca renault.

Policja kierowała ruchem na skrzyżowaniu. W okolicy były duże utrudnienia w ruchu. - Dwa pasy Wisłostrady w stronę centrum były zablokowane - mówi Adamus.

lata//ec